Košarka

Kadeti BiH ispali iz “A” divizije

,

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom od Njemačke oprostila se od A Divizije. Njemačka je savladala naš tim rezultatom 97:58.

Već nakon prvih deset minuta Njemačka je imala čak 27 poena prednosti i tako jasno pokazala da je dosta kvalitetnija od našeg mladog tima. Rezultat je glasio 37:10. Do poluvremena su naši protivnici imali ogromnih i nedostižnih 35 poena prednosti. Nakon 20 minuta igre na semaforu je stajalo 60:25 u korist Njemačke.

Nakon takvog prvog dijela, drugo poluvrijeme je bilo samo formalnost, pa je tako na kraju trećeg perioda rezultat glasio 87:43, a konačan rezultat ovog duela glasio je 97:58.

Najefikasniji u selekciji Njemačke je bio Jacob Patrick sa 22 poena, dok su u našem timu najefikasniji bili Vuk Bojanić i Gabriel Čolak sa po 12 postignutih poena.

Pred našim timom je još jedna utakmica na ovom prvenstvu u borbi za 15 mjesto u konačnom poretku.

Click to comment

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Košarka

Odlična noć Nurkića u NBA ligi

Košarkaški reprezentativac BiH Jusuf Nurkić, pružio je odličnu partiju u pobjedi Portlanda.

Portland je nakon produžetaka rezultatom 132:129 pobijedio New York Knickse. Nurkić je na terenu proveo 37:46 minuta te je postigao 20 poena, imao osam skokova i sedam asistencija.

Grant je bio najefikasniji kod Portlanda sa 44 poena, dok je Simons postigao 38 poena.

Brunson je kod New Yorka postigao 32, a Rendle 23 poena.

Košarka

Selektor BIH: Neće uspjeh reprezentacije devalvirati raznorazni diletanti

Ženska košarkaška reprezentacija BiH sinoć je teško poražena od Njemačke rezultatom 97:58 u 3. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Selektor BiH Goran Lojo nakon utakmice se oglasio na Facebooku poručivši kako raznorazni diletanti neće devalvirati uspjeh reprezentacije.

“Neke nove klinke, nasljednice 5. reprezentacije Evrope u 2021., 14. reprezentacija svijeta po posljednjem zvaničnom FIBA rankingu, 5. reprezentacija Evrope u 2021., učesnice svjetskog prvenstva 2022.

Ovaj rezultat se gradio pet godina, od nula bodova na zvaničnom FIBA rankingu 2017. godine do zvanično 14. reprezentacije svijeta.

Neće ga devalvirati raznorazni diletanti koji imaju lični interes, iz samo njima znanih razloga, da unište nešto što se stvaralo 5 godina.

Idemo dalje, ne odustajemo, uskoro sa novim pozitivnim strujama, nadamo se u zajedničkom pozitivnom smjeru” – poručio je Lojo.

Košarka

Real Madrid savladao Partizan, Musa ponovo dvocifren

Real Madrid je u 10. kolu Eurolige savladao beogradski Partizan rezultatom 105-97.

Bh. reprezentativac Džanan Musa odigrao je još jednu dobru partiju u dresu Madriđana. Na parketu je proveo nešto više od 20 minuta, ubacio 14 poena, imao četiri asistencije i jedan skok.

Real Madrid je do trijumfa vodio Lull sa 20 koševa, Tavares je dodao 17, a Hezonja i Deck po 15 koševa.

U poraženom Partizanu se istakao Leday sa 20 ubačenih poena.

Ekipa Reala je trenutno na omjeru od sedam pobjeda i tri poraza, a Partizan ima četiri trijumfa i šest poraza.