BH Reprezentacija

Kadeti BiH poraženi od Slovačke

,

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas na Ilidži u drugom prijateljskom meču od Slovačke rezultatom 0:2.

Gosti do prednosti dolaze u 2’. Nakon dodavanja sa desne strane Andy Masaryk precizno šutira sa desetak metara za 0:1.

U 14’ dosuđen je penal za bh. tim, ali je udarac Ante Prusine sa 11 metara odbranio golman Michal Lukač. Do kraja prvog poluvremena izabranici Nermina Šabića su stvorili još tri dobre prilike, ali šutevi Luke Misimovića u 17’, Sergeja Damjanića u 33’ i Prusine u 40’ nisu pogodili metu.

I na otvaranju drugog poluvremena Slovaci postižu pogodak. Igrala se 47’ kad je Zoran Zahradnik oduzeo loptu našim defanzivcima, krenuo sam ka golu i poslao loptu u mrežu. Poslije toga oba tima su stvorila nekoliko prilika, ali se rezultat više nije mijenjao.

Bh. tim je nastupio u sastavu: Tarik Karić, Mahir Rizvanović, Emir Beširović, Salih Hadžić (53. Seid Pramenković), Amar Zahirović (53. Sergej Bogdanić), Sergej Damjanić (53. Bakir Nurković), Ante Prusina (64. Amer Baručija), Luka Tustonja (53. Savo Šušić), Maid Babović, Luka Misimović (64. David Čamber), Amar Jusupović (73. Hamza Ljukovac).

Prvi meč odigran prije dva dana završen je bez pobjednika 0:0.

Juniorke BiH saznale protivnike u kvalifikacijama za EURO

Nakon kadetkinja, danas su i juniorske reprezentativke Bosne i Hercegovine saznale imena protivnika u kvalifikacijama za EURO 2023.

U sjedištu UEFA u Nyonu održan je žrijeb, a ženska U-19 reprezentacija BiH će u grupi A6 za protivnike imati selekcije Austrije, Italije i Grčke.

Kvalifikacioni turnir je na programu od 5. do 11. aprila 2023. godine u Italiji.

Kadetkinje BIH uoči žrijeba dobile priznanje UEFA-e, a potom saznale i protivnike u kvalifikacijama

U sjedištu UEFA u Nyonu danas je održan žrijeb druge runde kvalifikacija za EURO 2023. za kadetkinje.

Prije početka žrijeba našoj selekciji je uručena nagrada za fair-play za nastup na Evropskom prvenstvu koje je ove godine održano u Bosni i Hercegovini.

Priznanje je u ime naše selekcije primila kadetska reprezentativka Nina Brnić koja je na žrijebu izvlačila kuglice.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine smještena je u grupu B2 sa selekcijama Kazahstana, Azerbejdžana i Crne Gore.

Kvalifikacioni turnir će biti održan u našoj zemlji od 22. do 28. marta 2023. godine.

Pogledajte kako je fantastičnu trojku Džanana Muse ispratio komentator Edin Avdić

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa ponovo je bio briljantan u pobjedi Real Madrida nad Valencijom u 10. kolu španske ACB lige.

Musa je u prvoj dionici dao tri trojke iz isto toliko pokušaja, a jednu trojku je ubacio poput Stepha Curryja. “Zmaj” je pogodio sa desetak metara udaljenosti i to preko Bojana Dubljevića. Meč Reala i Valencije komentarisao je popularni bh. komentator Edin Avdić koji je fenomenalan ubačaj Muse propratio u svom stilu.

– Ide. Džanan Musa iz svlačionice! Kakva trojka Džanana Muse – rekao je Avdić.

Sjajna trojka bh. košarkaša došla je pri rezultatu 12:2 za kraljevski tim.

Podsjetimo, Musa je za 18 minuta provedenih na parketu bio najefikasniji u redovima Real Madrida sa ubačenih 22 poena. Zanimljiv podatak svakako je činjenica da je Musa ubacio šest trojki iz isto toliko pokušaja.