Ostali sportovi

Kakanj na pragu povratka u Premijer ligu BiH

,

U derbi susretu 25. kola Prve rukometne lige Federacije Bosne i Hercegovine – grupa Sjever, zenički Čelik Junior je pred oko 1.000 gledalaca u Gradskoj areni “Husejin Smajlović” protiv Kaknja remizirao rezultatom 27:27 (15:16).

Čeliku je bila potrebna pobjeda, dok je Kaknjcima bio dovoljan i neriješen rezultat s kojim su se, kolo prije kraja, dodatno približili plasmanu u Premijer Ligu BiH. Kakanj će u zadnjem kolu biti domaćin Travniku, kada će imati priliku da pobjedom definitivno osigura povratak u PLBiH BiH. Čelik Junior ovim je rezultatom definitivno ispao iz trke za naslov prvaka, ali se eventulnom kiksu Kakanjaca nadaju rukometaši gradskog rivala Čelika.

Mladi zenički tim, nakon što je na kraju prvog poluvremena gubio s 15:16, u 40. minuti poveo je s 21:18, što je bila i najveća prednost koju je jedan tim imao u ovom meču. Gosti su iz sedmerca u 45. minuti poravnali na 21:21 te u 48. minuti i preokrenuli na 21:22, ali Čelik je u 51. minuti ponovo preokrenuo rezultat u svoju korist na 23:22.

Ekipe su se i u nastavku smjenjivale u vodstvu, ali nijedna do kraja nije imala vodstvo veće od jednog gola razlike. U igri gol za gol, Čelik se, pri rezultatu 27:27, na 27. sekundi prije kraja uspio odbraniti, ali nisu uspjeli postići i gol pa je ostao taj rezultat, s kojim su više bili zadovoljni Kakanjci.

Najefikasniji u timu Čelika bili su Stjepan Baltić sa sedam, Jasmin Omerdić sa šest i Ahmed Grabus sa pet golova, dok su pobjedničku ekipu Kaknja predvodili Belmin Hrustić sa šest te Kerim Čabaravdić i Benjamin Hrustić sa po pet golova.

Lana Pudar ne zna prestati sa fantastičnim uspjesima: Drugo mjesto za Lanu!

U toku su Mediteranske igre u Oranu, a Lana Pudar je napravila novi odličan rezultat.

Mlada bosanskohercegovačka plivačica osvojila je drugo mjesto, odmah iza Slovenek Neze Klančar. Riječ je o polufinalu utrke 50 metara delfin.

Na ovaj način, Lana je nastavila sa fantastičnim uspjesima koje niže. Ovim uspjehom, također, Lana je zauzela svoje mjesto u finalu Mediteranskih igara u spomenutoj disciplini.

Vrijeme naše plivačice bilo je 26.78.

Pogledajte kako je Lana Pudar “pomela” konkurenciju i osvojila zlato (VIDEO)

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar isplivala je finalnu utrku u disciplini 200 metara delfin na Mediteranskim igrama u Oranu i osvojila prvo mjesto s vremenom 2:09.18, te osvojila zlatnu medalju.

Lana Pudar je iza sebe ostavila portugalsku plivačicu Monteiro Martins (2:09.39) i treću Turkinju Merve Tuncel (2:12.59).

Pogledajte kako je Lana plivala večerašnje finale.

BH Reprezentacija

Bh. košarkaši poraženi od Češke u Pardubicama

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Pardubicama u dvorani Enteria Arena gostovala selekciji Češke u okviru petog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Bh. košarkašima bila je potrebna pobjeda kako bi osigurali plasman dalje u narednu fazu. Ipak, doživjeli su poraz rezultatom 93-81.

Prva četvrtina završena je u korist domaće selekcije, koja je bila nešto preciznija, pa su na prvi odmor otišli pri vodstvu od 24-17.

U drugoj četvrtini Češka je krenula još ofanzivnije. U trenutnoj situaciji, domaćoj selekciji je više “gorilo” pod nogama, jer ih je samo pobjeda održavala u životu za plasman dalje. Češka je drugu četvrtinu dobila u svoju korist rezultatom 27-19, pa se na poluvrijeme otišlo pri vodstvu Češke od čak 51-36, što je svakako bila velika prednost.

Treća dionica pripala je bh. selekciji rezultatom 19-22, ali naši košarkaši do kraja susreta nisu uspjeli stići zaostatak.

Susret je završen rezultatom 93-81.

Najefikasniji u redovima BiH bio je Džanan Musa sa 16,pratili su ga Roberson sa 16 i Halilović 13. U redovima Češke efikasan je bio Bohacik sa 16, Balvin je postigao 19, a Satoransky 11.