Fudbal

Kloppu ponuđen ugovor koji neće moći odbiti?!

,

Engleski mediji danas pišu da je Liverpool već spremio novi ugovor svom treneru Jurgenu Kloppu, svi se nadaju da će Nijemac ipak ostati na Anfieldu.

Praktično od samog dolaska njemački stručnjak je najavljivao da će, bez obzira na rezultate, klub napustiti 2024. godine. Vlasnici Liverpoola svjesni su stava koji ima trener, ali se nadaju da bi mogao da promijeni mišljenje i produži još malo svoj boravak u klubu.

Utakmica sa Villarealom u prvom polufinalu Lige prvaka dala je mnogo povoda novinarima u Engleskoj da se priča o ponudi za novi ugovor.

Od kada je stigao na Anfield u oktobru 2015. godine, Klopp je dva puta obnavljao i produžavao ugovor s Liverpoolom i sada je prema klubu obavezan do juna 2024. godine.

S obzirom na rezultate koje postiže, mnogi vjeruju da će ipak pristati ostati na Anfieldu. Vidjet ćemo.

Domaći fudbal

Šta je rekao Nemanja Bilbija nakon pobjede Zrinjskog?

Nemanja Biblija bio je junak Zrinjskog u prvoj utakmici play offa Konferencijske lige.

Bilbija j eu 89. minuti zabio za pobjedu zrinjskog protiv Slovana (1:0).

“Ako ništa, pobjeda je slatka. Možda smo mogli zabiti još jedan. Fenomenalna pobjeda. Vjerovali smo da će doći gol”, rekao je Bilbija poslije utakmice.

“Nadigrali smo ih, pokazali smo da možemo, naša liga je dobra, igrači su dobri”, govori on.

“Znamo da nas čeka velika utakmica. Pobijedili smo prvo poluvrijeme. Sada idemo kao i u Kazahstanu”, zaključio je.

Ovo je prva reakacija Jakirovića nakon pobjede protiv Slovana

Fudbaleri zrinjskog večeras su protiv Slovana u prvoj utamici play offa Konferencijske lige slavili rezultatom 2:0.

Sergej Jakirović, trener Zrinjskog, bio je zadovoljan ishodom utakmice iako je kako kaže njegov tim mogao voditi 2:0 nakon prvog poluvremena.

“Odigrali smo odličnu utamicu, nadigrali protivnika. Nedostajao je gol u prvom, ja bih rekao čak i dva. Na kraju smo zasluženo pobijedili”, rekao je Jakirović.

“Izanalizirali smo ih dobro. Gledali smo im pet utakmica. Njima više paše kada igraju sa boljim protivnicima, bolje se snalaze. Ne prštimo od iskustva, sedma utakmica, izgledmao dobro i sve bolji. Pokazali smo da možemo parirati na evropskom nivou”, rekao je Jakirović.

Jakirović je optimista pred revanš.

“Nešto smo pripremali, imamo prednost. Očekujem veći pritisak domaćina. Vjerujem da ćemo ući u Konferencijsku ligu”, zaključio je Jakirović.

Zrinjski nadigrao Slovana: Bilbija otvara vrata grupne faze!

Fudbaleri Zrinjskog u prvoj utakmici play offa Konferencijske lige večeras su u mostaru rezultatom 1:0 pobijedili Slovan. Stvorio je Zrinjski veliki broj utakmica, apsolutno dominirao utakmicom, i kada se činilo da će se utakmica završiti bez golova, ukazao se Nemanja Bilbija.

Zrinjski je krenuo ofanzivno, a prvu veliku priliku imao je Karlo Kamenar koji je u 18. minuti dobro šutirao, ali odbranio mu je gostujući golman. U 22. minuti šutirao je i Ivan Jukić, ali opet se istakao golman Slovana.

U 33. minuti najbolja prilika za goste, Green je šutirao, ali Čondrić dobro brani. U 39. minuti za malo pored gola šutirao je Savić. U 44. minuti ponovo je prijetio Kamenar, ali ponovo nije uspio zabiti.

Zrinjski je nastavio sa napadima i u drugom poluvremenu. U 58. minuti Jukić je šutirao, golman odbranio i odbio na glavu Bilbije, a lopta odlazi za malo pored gola.

U 63. minuti Tičinović je pogodio prečku. Barseghyan je kod Slovana u 69. minuti dobio crveni karton.

U 80. minuti Bilbija je promašio dobru šansu.

Ipak, u 80. minuti Bilbija se iskupio i uspio zabiti za 1:0.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.