Fudbal

Koeman nakon poraza u Madridu: Osjećam li podršku? Da, sada da!

,

Barcelona je nastavila niz negativnih rezultata. Sinoć ih je u Madridu porazio Atletico s 2:0.

Strijelci za Atletico su bili Lemar i Suarez u 23. odnosno 44. minuti.

Prije utakmice, predsjedsnik Barcelone Joan Laporta je javno dao podršku treneru Ronaldu Koemanu, čime je ovaj nizozemski stručnjak očigledno zadovoljan.

“Osjećam li da imam podršku? Da, sada da. Možete osjetiti da predsjednik Laporta vidi situaciju onako kako je i objasnio. Ali, uvijek ovisite o rezultatima, što je slučaj kod svakog trenera”, izjavio je Koeman.

Fudbal

Na pressu Srbije postavljeno pitanje o spornoj zastavi, evo šta je odgovoreno

Pravu malu buru izazvala je zastava na kojoj je prikazan teritorij Kosova uz srbijanske simbole i natpis “Nema predaje”. Ta zastava našla se u svlačionici Srbije – fotografija toga proširila se društvenim mrežama, a FIFA je čak pokrenula i disciplinski postupak protiv Fudbalskog saveza Srbije.

FIFA pokrenula istragu protiv Srbije zbog transparenta o Kosovu

Na press-konferenciji reprezentacije Srbije jedan od novinara je pitao zašto su igrači odlučili postaviti tu zastavu u svlačionicu.

Pitanje je bilo upućeno reprezentativcu Marku Grujiću, ali je, ipak, odgovor dao PR Fudbalskog saveza Srbije Milan Vuković.

– Oprostite, no igrači neće odgovoriti na to. Na ovoj press-konferenciji govorit ćemo samo o meču protiv Kameruna – rekao je PR Saveza Srbije.

Fudbal

Navijači Srbije poslije Brazila: Katastrofa, za ovo sam došao? Užas (VIDEO)

U svojevrsnom derbiju prvog kola grupne faze Svjetskog prvenstva u Kataru Brazil je savladao Srbiju rezultatom 2:0.

Nakon utakmice, navijači Srbije su u izjavama za Sport Klub davali svoje komentare o meču.

“Nisam se razočarala, super su igrali, bilo je napeto. Proći ćemo grupu”, rekla je jedna navijačica za SK.

Neki drugi, međutim, bili su manje zadovoljni.

“Katastrofa. Za ovo sam došao iz Toronta?”, govori jedan drugi navijač, dok je njegov kolega dodao “užas, olovne noge”, ali je izrazio i svoje uvjerenje da će Srbija proći dalje.

U videu klipu koji donosi Sport Klub pogledajte komentare i drugih navijača Srbije.

Fudbal

Dva magična gola donijela pobjedu Argentini u dosadnom meču protiv Meksika

U drugom kolu grupne faze Svjetskog prvenstva Argentina je savladala Mexico rezultatom 2:0.

Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo toga. Može se izdvojiti tek šansa Martineza iz 42. minute, kao i šansa koju je tri minute kasnije imao Vega. Na poluvremenu nije bilo golova – 0:0.

Ni drugo poluvrijeme nije bilo pretjerano sadržajno. Meksiko se postavio defanzivno, a Argentina nije uspijevala probiti njihov bedem.

No, u 64. minuti na scenu je stupio Leo Messi. Fantastični Argentinac je pogodio mrežu Meksika odličnim udarcem s vrha kaznenog prostora za 1:0.

Tačka na “i” stigla je u 87. minuti. Krasan gol postigao je Enzo Fernandez šutem iskosa. Messi je ovaj put bio asistent.