Košarkaš iz NBA dobio državljanstvo BiH: Na Eurobasketu igrat će za “Zmajeve”

,

Košarkaš Detroita Luka Garza dobio je državljanstvo BiH te je time otklonjena prepreka da nastupa za reprezentaciju BiH.

Garza bi tako selektoru Vedranu Bosniću trebao biti dostupan na Eurobasketu naredne godine.

Lukin otac je Amerikanac, a majka mu je nekadašnja profesionalna košarkašica Šejla Muftić, kćerka legendarnog golmana Sarajeva Refika Muftića.

Garza je ranije priznao kako još uvijek ne govori dobro bosanski jezik, ali da ide na časove i uči ga.

Košarka

Raspoloženi Musa osvojio prvi trofej sa Realom!

Finalnu utakmicu Superkupa Španije večeras su odigrali Real Madrid i Barcelona, a popularni El Clasico odigran je u dovrani Palacio Municipal De Deportes San Pablo u Sevilli.

Regularni tok utakmice nije donio pobjednika, bilo je 71-71. Nakon produžetka trofej je osvojila ekipa Real Madrida rezultatom 89-83.

Real Madrid je prvu četvrtinu uzeo u svoju korist rezultatom 17-15, a gledali smo sjajnu četvrtinu s obje strane. Kod Barcelone se u prvoj četvrtini istakao Sanli sa čak 11 ubačenih poena.

Bh. reprezentativac Džanan Musa počeo je u prvoj petorci, a već u prvoj četvrtini ubacio je četiri poena i dodao dva skoka.

U drugoj četvrtini Real Madrid je odigrao izuzetno loše, ubacio svega 12 poena, a Barcelona je ovu četvrtinu uzela u svoju korist rezultatom 12-22.

U trećoj četvrtini Musa je odigrao sjajno i nosio Real Madrid u pobjedu ove dionice. Real Madrid je slavio u trećoj dionici rezultatom 26-12.

Posljednja dionica nije donijela pobjednika. Regularni dio završio je rezultatom 71-71.

Džanan Musa bio je odličan sa 19 ubačenih poena. S druge strane Sanli je ubacio 21 poen.

Džanan Musa je još jednom dokazao o kakvom se igraču radi.

Košarka

Kruno Simon ima novi klub, vratio se u Hrvatsku

Krunoslav Kruno Simon, hrvatski košarkaš, izabrao je novi klub.

Simon je odlučio da se vrati u svoj rodni Zagreb, pa je za svoj novi klub izabrao Cedevitu Junior.

– Kruno dobrodošao – saopštili su iz Cedevite Junior.

Simon je ranije nastupao za Zagreb, Unicaju, Lokomotiv Kuban i Milan. Od 2017. bio je član Anadolu Efesa gdje je osvojio dvije titule prvaka Evrope.

Košarka

Musa odigrao sjajno i već se odlično uklopio: “Hajde, brate”

Džanan Musa je ljetos stigao u Real Madrid.

Sinoć je Džanan odigrao svoju prvu zvaničnu utakmicu za kraljevski klub. Musa je ubacio 21 poen uz šest asistencija i četiri skoka.

Nakon takve partije, Musa se našao u centru pažnje, pa ga je kamera uhvatila u jednoj zanimljivoj situaciji.

“Hajde, brate”, rekao je Musa jednoj osobi u zagrljaju nakon sinoćnje pobjede.

Kako je to izgledalo pogledajte klikom OVDJE.