Fudbal

Kurdić potpisao u prisustvu Amela Pepića, poznati detalji ugovora

,

FK Sarajevo je danas je zaključilo pregovore o realizaciji transfera dvadesetogodišnjaka u Molenbeek.

„Kurdić je još kao kadet došao u selekcije Akademije „Asim Ferhatović Hase“ iz mostarskog „Veleža“. U bordo dresu upisao je 32 nastupa na kojima je postigao i jedan pogodak, a bio je dio tima koji je ispisao zlatne stranice historije Kluba osvojivši dvije titule prvaka Bosne i Hercegovine, jedan trofej Kupa, kao i titule u U-17 i U-19 selekciji Akademije. Zbog ovoga ćemo mu biti uvijek zahvalni i bit će dio bordo porodice! Želimo mu sreću i uspjeh u daljoj karijeri!“, ističu iz Kluba.

Nakon nekoliko godina u bordu dresu u kojima je stasao od kadeta iz akademije do prvog nastupa za reprezentaciju BiH ni Kurdić nije krio zadovoljstvo i zahvalnost.

„Hvala svim navijačima na podršci u proteklim godinama, također želio bih se zahvaliti i svim trenerima koji su me trenirali u proteklim godinama, kao i ljudima iz kluba. Nadam se da ćemo opet imati priliku da zajedno ostvarujemo nove pobjede. Mojim saigračima i stručnom štabu želim puno sreće u nastavku sezone i da ostvare zacrtane ciljeve“, istakao je Numan Kurdić.

Tako je Numan Kurdić potpisao ugovor u prisustvu svog “impressaria” Amela Pepića, koji zastupa fudbalera. Molenbeek se takmiči u drugoj ligi Belgije, a sada već bivši fudbaler Sarajeva stavio je potpis na ugovor koji će važiti naredne dvije i po godine. Kurdić se potpisom obavezao da će pod ugovorom biti u naredne 2,5 godine.

Mladi fudbaler će se već sutra pridružiti ostatku ekipe.

Podsjetimo, Kurdić je debitovao za reprezentaciju Bosne i Hercegovine u prijateljskom susretu protiv Sjedinjenih Američkih Država.

Fudbal

Villareal savladao Barcu nakon 14 godina za plasman u Evropu!

Fudbalska sezona 2021/22 u La Ligi je večeras okončana! Završene su posljednje tri utakmice, čime je kompletirano posljednje, 38. kolo španskog prvenstva.

Barcelona je poražena pred svojim navijačima od Villareala rezultatom 0-2. Zanimljivo, Villareal je slavio protiv Barcelone nakon punih 14 godina i to u trenutku kada im je bila potrebna pobjeda za plasman na sedmu poziciju, koja vodi u kvalifikacije za Konferencijsku ligu.

Villareal je do prednosti stigao u 41. minuti golom Pedraze, a u 55. je bilo 0-2. Mrežu katalonskog kluba ovoga puta pogodio je Gomez za, ispostavit će se, konačnih 0-2.

Real Sociedad je na svom terenu poražen od Atletico Madrida rezultatom 1-2. Golove za Jorgandžije postigli su de Paul i Correa. Domaći tim ublažio je poraz pogotkom Guridija u nadoknadi vremena. Sevilla je savladala Athletic Bilbao pogotkom Mira u 68. minuti.

Da sumiramo, titulu La Lige osvojio je Real Madrid, pored Madriđana u Ligi prvaka igrati će Barcelona, Atletico Madrid i Sevilla. Betis i Real Sociedad bit će učesnici Evropske lige, dok će Villareal ići u kvalifikacije za Konferencijsku ligu.

Već ranije smo pisali da će u La Ligi 2 naredne sezone igrati Granada, Levante i Alaves. Granada je na bizaran način ispala iz takmičenja, o čemu smo već pisali OVDJE.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Fudbal

Pogledajte kako je Ibrahimović nakon titule opisao balkansku koloniju u Milanu

Fudbaleri Milana večeras su uvjerljivo savladali Sassuolo na gostovanju u posljednjem kolu italijanske Serie A, čime su postali prvaci prvenstva nakon 11 godina.

Milan je slavio rezultatom 0-3, a pitanje pobjednika riješeno je već u prvom poluvremenu. Giroud je pogodio u 17. minuti, isti igrač je udvostručio prednost u 32. da bi visokih 0-3 postavio Kessie u 36. minuti.

Nakon utakmice, uslijedilo je veliko slavlje igrača i navijača milanskog velikana. U centru pažnje bio je i Zlatan Ibrahimović, koji je izdominirao ulaskom na stadion sa šampanjcem i popularnom “kubankom”.

Većinu fanova s Balkana svakako da je oduševio i Ibrahimovićev “story” na Instagramu. Zlatan je objavio fotografiju dresova Rebića, Krunića i njega, a u opis je samo napisao “ić”.

Fudbal

Cagliari nije iskoristio debakl Salernitane, poznati su putnici u Seriju B!

Gotovo je! Cagliari će, zajedno sa Genovom i Venezijom igrati Seriju B naredne sezone. Uprkos teškom porazu Salernitane od Udinesea rezultatom 0-4, Cagliari nije uspio slaviti pobjedu nad Venezijom na gostovanju (0-0), čime su ispali iz Serie A.

Cagliari je gostovao Veneziji, koja je već davno ispala iz lige, ali gosti nisu uspjeli postići pogodak koji bi im garantovao opstanak u ligi. Trebao je Cagliariju poraz Salernitane, on se dogodio, ali je njima trebala pobjeda – koja se nije dogodila.

Salernitana je ugostila Udinese i doživjela debakl pred svojim navijačima. Uprkos sjajnoj podršci sa tribina, domaći tim je doživio težak poraz. Za Udinese su redom pogađali Deulofeu, Nestorovski, Udogie i Pereyra.

Mogla je pobjeda biti i ubjedljivija, ali je Udinese uspio i promašiti penal pored četiri postignuta pogotka. Bh. napadač Milan Đurić odigrao je čitavu utakmicu u dresu Salernitane, a igrom slučaja i sreće, sa svojom će ekipom i naredne sezone nastupati u Seriji A.

Salernitana je, podsjetimo, bila ubjedljivo posljednja, u januaru im je zbog finansijskih problema prijetilo gašenje, a sada su ostali u ligi uprkos porazu u posljednjem kolu. Jedna lijepa priča dobila je i lijep kraj, pa će Salernitana, zahvaljujući sjajnim rezultatima u ovoj godini, ostati u društvu najboljih.

Ekipe koje napuštaju Seriju A su Genoa, Cagliari i Venezia.