Barceloni u posljednje vrijeme ne ide najbolje. Mnogo je problema, kako na terenu, tako i u finansijskom segmentu kluba.

Jedan od udaraca, svakako, bio je i ljetošnji odlazak Lionela Messija s Camp Noua. O tome je za RAC1 govorio predsjednik Barcelone Joan Laporta.

“Nisam se naljutio na Messija, ali nekada dođete do momenta u kojem obje strane vide da je nešto nemoguće, i obje strane su razočarane. On je očajnički želio ostati, mada je i na njega vršen pritisak radi ponude koju je imao”, izjavio je Laporta za RAC1.

Posebno zanimljivo je to što je predsjednik Barce izjavio da vjeruje kako bi španska liga dopustila Messiju da igra besplatno.

“Do posljednjeg trenutka sam se nadao da će doći do preokreta i da će Messi reći: ‘Igrat ću besplatno’, ali od igrača s takvom kvalitetom to nismo mogli zatražiti.

Objasnio je i zašto se nije ostvario transfer njihovog bivšeg fudbalera Neymara.

“Pokušali smo, ali informacije koje smo dobili o Neymaru nisu bile tačne. Rekli su nam da on želi napustiti PSG i da neće ostati tamo, ali je na kraju prihvatio ponudu za novi ugovor tamo.”

Fudbal

Tragedija na Kosovu: 17-godišnji fudbaler preminuo na terenu

Sa Kosova je danas stigla veoma tužna vijest.

Erion Kajtazi, 17-godišnji fudbaler i član juniora Trepče 89, preminuo je na terenu i to od posljedica srčanog udara.

Trepča je igrala utakmicu protiv A&N iz Prizrena, a na kraju prvog poluvremena ovog susreta Kajtazi je pao u nesvijest. Nažalost, ljekari su konstatovali smrt.

“Zauvijek ćeš ostati u našim mislima. Zaljubljen, nasmijan, blizak sa svim prijateljima i našim klubom uopte. Sa velikim bolom se sjećamo i nikad te ne zaboravljamo”, stoji, između ostalog, u objavi Trepče.

View this post on Instagram

A post shared by KF Trepça’89 FC (@kf.trepca89)

Domaći fudbal

ZVANIČNO: Ljubimac publike i saigrača napustio Tuzla City

Amadou Coulibaly sporazumno je raskinuo ugovor sa Tuzla Cityjem, objavila je zvanična stranica tuzlanskog kluba.

Ovaj 25-godišnji napadač u redove Tuzlaka je došao ljetos iz francuskog Le Puya, gdje je u 11 utakmica zabio tri gola i upisao dvije asistencije.

Za kratko vrijeme osvojio je srca navijača ali i saigrača, međutim česte povrede bile su prepreka da odigra jesen u punom kapacitetu.

– Žao mi je što zbog povreda nisam uspio da pokažem sve što znam. Jednostavno, to je viša sila i sada se prvo moram oporaviti i liječiti. Hvala Klubu na ukazanom povjerenju i želim im sve najbolje, kazao je Coulibaly.

Podsjećamo, portal Sportske.ba ranije je da će Coulibaly biti jedan od fudbalera koji će napustiti Tuzlu ove zime.

Bura u Tuzla Cityu: Veliki broj igrača odlazi iz kluba

Amadou je ranije bio član i slavnog francuskog Nantesa, ali upravo zbog povreda nije ostavio neki veliki trag u dresu “kanarinaca”.

Fudbal

Ludilo nokaut-faze je krenulo: Poznat prvi četvrtfinalista Svjetskog prvenstva u Kataru

U prvoj utakmici osmine finala Svjetskog prvenstva u Kataru Nizozemska je savladala Sjedinjene Američke Države rezultatom 3:1.

Prvu priliku imao je SAD preko Pulišića u trećoj miuti, ali je golman Nizozemske odbranio.

Nizozemci su u vodstvo stigli u desetoj minuti kada je nakon dobre akcije pogodio Memphis Depay za 1:0.

U prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Nizozemska je udvostručila prednost golom Daleya Blinda za 2:0, što je bio rezultat prvog dijela.

U drugom poluvremenu SAD je kreirao dvije dobre prilike preko Zobbermana i Wrighta, no nisu uspijevali zatresti mrežu. U tome su, ipak, Amerikanci uspjeli u 76. minuti kada je pogodio Haji Wright i smanjio rezultat na 1:2.

Golom Wrighta vratila se nada Amerikancima, ali ista nije potrajala dugo: U 81. minuti Denzel Dumfries je precizan za 3:1.

Nakon ove pobjede Nizozemska čeka boljeg iz susreta između Argentine i Australije.