Fudbal

Lisice završile ‘ispod čekića’ na Olympic stadionu

,

Fudbaleri West Hama su na Olympic stadionu u Londonu dočekali ekipu Leicester Cityja u okviru drugog kola engleskog Premiershipa. Popularni Čekičari ostvarili su pobjedu rezultatom 4-1.

West Ham je do prednosti stigao u 26. minuti susreta, kada je mrežu Schmeichela pogodio Pablo Fornals. Leicester je mogao do poravnanja samo nekoliko minuta kasnije, ali je iz izgledne situacije priliku promašio Ricardo Pereira. Gostujućem timu je put do dobrog rezultata otežan u 40. minuti susreta, kada je Ayoze Perez isključen zbog oštrog starta. Crveni karton dobio je nakon gledanja VAR tehnologije. Na odmor se otišlo sa prednošću domaćeg tima.

U nastavku West Ham je uspio i udvostručiti prednost. Igrala se 56. minuta kada je poklon greške odbrane iskoristio Mohamed Said Benrahma i pogodio mrežu Leicestera.

Ipak, gosti se nisu predavali, a u 70. minuti susreta Youri Tielemans je odbijanac poslao u mrežu domaćih za 2-1. Igrač manje za goste ipak je bio presudan, obzirom da nisu mogli zaustaviti napadača West Hama Antonia, koji je u 80. minuti susreta pogodio za nedostižnih 3-1. Isti igrač je samo četiri minute kasnije postigao svoj drugi pogodak na asistenciju Coufala za 4-1. Popularne Lisice su tada već bile “ispod čekića”.

West Ham nakon dva odigrana kola ima maksimalnih šest osvojenih bodova, dok je Leicester City ostao na tri boda i pobjedom u prvom kolu protiv Wolvesa.

Ino fudbal

Brutalan odgovor: Conte izjavom ponizio svog igrača

Fudbaleri Tottenhama sinoć su u 3. kolu Lige prvaka remizirali u Njemačkoj protiv Eintrachta. Susret je završio rezultatom 0:0.

Nakon utakmice, novinar je Antonija Contea pitao zbog čega nije igrao Matt Doherty, a onda je uslijedio nesvakidašnji odgovor trenera Tottenhama.

“Nisam glup, ja ne želim gubiti”, poručio je Conte i iznenadio sve prisutne.

Doherty je u Tottenham stigao 2020. godine iz Wolverhamptona za 15 miliona eura.

Ino fudbal

Trener otkrio kada se Ahmedhodžić vraća na teren

Reprezentativac BiH Anel AHmedhodžić još uvijek je van terena zbog povrede mišića. Ipak, kako je najavio trener Paul Heckingbottom, Anel bi se vrlo brzo mogao vratiti u tim.

– Postoji mogućnost da Anel bude na raspolaganju narednog vikenda.Vidjet ćemo kakva će biti situacija. Sretni smo sa njegovim načinom oporavka, ali nećemo preuzimati nikakav rizik po pitanju povrede. Ovakve povrede mišića su komplikovane. Morate se dobro nositi sa njima i ne trebate požurivati igrače da se što prije vrate na teren. Tada bi stvari mogle biti samo gore i gore, poručio je trener Sheffielda.

Od svog dolaska, Ahmedhodžić je brzo pokupio simpatije navijača, a na dosadašnjih 10 utakmica postigao je tri pogotka.

Ino fudbal

Suarez pred novim angažmanom

Urugvajski napadač Luis Suarezpred novim je angažmanom u karijeri.

Suarez je tek privremeno stigao u domovinu gdje igra za Nacional, a iz kluba su najavili kako će ih proslavlje i napadač ubrzo napustiti.

Nova destinacija za Suareza mogla bi biti Amerika, a ovaj urugvajski as trebao bi potpisati ugovor sa Los Angeles Galaxyem.

Suarez je u karijeri igrao za Groningen, Ajax, Liverpool, Barcelonu, Atletico Madrid.