Fudbal

Liverpoolu i Arsenalu pobjede, penal u nadoknadi spasio Chelsea

,

Odigrane su tri utakmice engleskog Premiershipa u okviru 16. kola. Liverpool i Arsenal upisali su pobjede pred svojom publikom, dok je Chelsea također slavio pobjedu 3-2 protiv Leedsa golom u posljednjoj minuti utakmice.

Arsenal je ugostio Southampton na Emiratesu i slavio rezultatom 3-0. Redom su pogađali Lacazette u 21. i Odegaard u 27, te Gabriel u 62. minuti susreta. Saka, Tierney i Martinelli ubilježili su asistencije. Arsenalu je bila bitna ova pobjeda nakon niza od dva poraza od Evertona i Uniteda.

Liverpool je nadjačao Aston Villu na povratku Gerrarda na Anfield. Jedini pogodak na susretu postigao je Mohamed Salah sa bijele tačke u drugom poluvremenu, ali se stiče utisak da je rezultat vrlo lako mogao biti i veći u korist Liverpoola.

Chelsea je dočekao Leeds na Stamford Bridgeu, a gosti su u finišu uspjeli izbjeći poraz. Leeds je prvi stigao do prednosti u 28. minuti kada je sa bijele tačke pogodio Raphinha. Mount je u finišu prvog poluvremena poravnao na 1-1, a potpuni preokret Chelseaju donio Jorginho sa bijele tačke u 58. minuti utakmice.

Ipak, Leeds se nije predavao, pa su do poravnanja stigli u 83. minuti golom rezerviste Gelhardta, koji je u igru ušao samo minut ranije.

Chelsea je u 93. minuti susreta dobio penal, a siguran sa bijele tačke ponovo je bio Jorginho, te postavio konačnih 3-2.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Fudbal

Potencijalnog reprezentativca BiH želi legendarni klub, ovo bi bio transfer karijere

Said Hamulić ove sezone je pružao fantastične partije.

Njegove igre nisu ostale nezapažene, pa se Hamulić počeo povezivati sa brojnim klubovima.

Talijanski Tuttomercato jučer je objavio da su klubovi iz Belgije, Nizozemske, Francuske i Škotske zainteresovani za Hamulića. Isti medij dodaje da je najaktivniji klub u interesovanju za Saida ustvari škotski Celtic.

Podsjećamo, Hamulić je u 17 odigranih utakmica postigao devet golova uz četiri asistencije. Trenutno je član poljskog Stal Mieleca.

Hamulić igra na poziciji napadača. Mnogi se nadaju da će u budućnosti zaigrati za reprezentaciju Bosne i Hercegovine, a ovaj talentovani fudbaler rođen je 2000. godine.

Fudbal

Argentina “poslala kući” selekciju nesuđenog Zmaja: Gaučosi u četvrtfinalu SP

U sklopu osmine finala Svjetskog prvenstva Argentina je savladala Australiju rezultatom 2:1.

Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo toga zanimljivog, ali je Argentina u 35. minuti stigla do prednosti.

Na asistenciju Otamendija, Messi je u svom stilu majstorskim prizemnim udarcem pogodio mrežu Australije za 1:0. Bio je to i rezultat prvog poluvremena.

Argentina je prednost udvostručila u 57. minuti. Odbrana Australije je veoma smušeno reagovala. Golman Australijanaca Ryan je praktički poklonio loptu Gaučosima. Tu bizarnu grešku iskoristio je Alvarez koji je pogodio za 2:0.

Nakon bizarne greške kakva se ne bi smjela viđati na SP Argentina ponovo zabila (VIDEO)

Australija je teško uspijevala doći do prilika za gol. U tome su uspjeli u 77. minuti, kada su ustvari postigli i gol: Goodwin je šutirao sa distance, lopta je okrznula jednog od igrača Argentine i završila u mreži.

Postignuti gol kao da je oslobodio Australiju koja je u 81. minuti mala veliku priliku za izjednačenje: Behich je fantastičan prodor i šutirao, ali je lopta završila u korneru.

Do kraja je Argentina imala nekoliko ozbiljnih prilika ali je ostalo 3:1.

Nesuđeni reprezentativac Bosne i Hercegovine Ajdin Hrustić u igru je ušao sa klupe i u to u 58. minuti.

Ovom pobjedom Argentina je obezbijedila susret sa Nizozemskom u narednoj rundi takmičenja.