Connect with us

Domaći fudbal

Manifestacija Kristalnih 11 narednog četvrtka u Vijećnici

Objavljeno prije

,

Ovogodišnja, treća po redu, manifestacija Kristalnih 11 održat se u četvrtak, 23. Maja, u sarajevskoj Vijećnici.

Početak manifestacije i direktni program na TV Sport Klub zakazan je za 19 sati, a na istoj bit će predstavljeni rezultati glasanja svih igrača i trenera Premijer lige BiH u nekoliko kategorija, kao što su:

Idealna jedanaestorka prvenstva, najbolji igrač, najbolji mladi igrač, najbolji sudija, nabolji teren, te najbolja igrača i trenerica ŽPLBiH.


Click to comment

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Domaći fudbal

Hercegovački derbi u Mostaru: Može li Zrinjski srušiti Široki Brijeg?

Objavljeno prije

 

Autor

Danas je na rasporedu zaostali susret 5. kola m:tel Premijer lige BiH u kojem se sastaju Zrinjski i Široki Brijeg.

Hercegovački derbi tradicionalno je privlačio veliku pažnju, a isto se očekuje i danas.

– Bit će to zahtjevna i teška utakmica. Široki je pokazao da je zasluženo na vrhu zajedno sa Željezničarom. Jako teško gube utakmice; imaju samo jedan poraz od Tuzla Cityja; puni su samopouzdanja i imaju mladu momčad koja se doslovce baca na glavu za svakom loptom – najavio je hercegovački derbi trener „Plemića“ Sergej Jakirović.

Što se tiče igračkog kadra, Jakirović ne može računati na povrijeđenog Franu Maglicu, Damir Zlomislić vjerojatno će preskočiti ogled sa Širokim Brijegom, ali bi mogao biti u konkurenciji za utakmicu protiv Željezničara sljedećeg vikenda.

Karim Gazzetta trenera s ekipom, ali Jakirović ne želi žuriti s njegovim povratkom kako ne bi obnovio povredu.

– Utakmice dvaju klubova uvijek bude posebno zanimanje. Istina, za ovu utakmicu se pripremamo kao i za svaku drugu, ali veliki hercegovački derbi je više od obične utakmice. Zrinjski je najtrofejniji klub i posljednjih godina dominira bh. nogometom, a Široki Brijeg je isto tako gotovo redoviti sudionik europskih natjecanja i trenutno vodeća momčad u ligi, tako da su ovo i više nego dovoljni razlozi za dobru utakmicu – izjavio je šef stručnog štaba Širokog Brijega Ivica Barbarić.

Na gostovanju u Mostaru trener Širokobriježana neće moći računati na povrijeđenog Branimira Barišića i suspendiranog Morisa Valinčića, ali u kadar se vraća oporavljeni brazilski defanzivac Bruno Oliveira.

Susret između Zrinjskog i Širokog Brijega počinje u 18:45 sati.


Nastavi čitati

Domaći fudbal

Željezničar videom najavio nove dresove

Objavljeno prije

 

Autor

Fudbaleri Željezničara u nastavak sezone ući će sa novim dresovima koje je Macron specijalno dizajnirao za plave sa Grbavice.

Željo je do sada igrao u salonskoj garnituri dresova, a danas su videom na društvenim mrežama najavili izlazak svog novog dresa.

Navijači PLavih bit će oduševljeni, a video pogledajte u nastavku.


Nastavi čitati

Domaći fudbal

Najava drugog kola Kupa Federacije BiH 2022/23

Objavljeno prije

 

Autor

U srijedu 5. oktobra igraju se utakmice utakmice drugog kola Kupa Federacije BiH, na četiri utakmice međusobno igraju članovi m:tel Prve lige FBiH, u Gradačcu domaće Zvijezda će ugostiti sastav Stupčanice, Tomislav igra protiv bihaćkog Jedinstva, tešanjski TOŠK igra sa Goraždem i bivši premijerligaš Mladost DK protiv banovićke Budućnosti.

U Zenici domaći Čelik ugošćuje gabelskog GOŠK, U Jelahu Borac kakanjskog Rudara, sarajevske ekipa Baton gračaničko Bratstvo, Famos FK Radnika iz Hadžića, čitlučko Brotnjo OFK Gradinu, u Han Biloj domaći Rudar dočekuje prvoligaša BFK Simm Bau, u Ustikolini domaća Kolina Radničkog iz Lukavca i gornjevakufska Sloga lider Druge lige FBiH, grupa Jug je domaćin Travniku.

Srijeda, 5. oktobar u 15:00 sati,

Gradačac: NK Zvijezda – NK Stupčanica, „Banja Ilidža“, glavni sudija: Juraj Kovčić (Prud), pomoćnici: Perica Maskaljević (Donja Mahala) i Filip Jarić (Brčko), 4. sudija: Ilija Orkić (Orašje), delegat: Miran Dujmenović (Bazik), posmatrač suđenja: Mario Perić (Novi Travnik)

Jelah: FK Borac – FK Rudar (K),gradski stadion „Šibovi“, Adnan Skopljak (Doboj Istok), Adnan Ibrahimović (Brčko) i Marko Brezović (Kostrč), Demir Mešić (Doboj Istok), Ratko Bošnjak (Vitez), Luka Gašić (Odžak)

Sarajevo: FK Baton – NK Bratstvo, stadion „Koševo II“, Jure Delić (Mostar), Anis Kalajdžić (Mostar) i Matej Bevanda (Čitluk), Ajdin Baručija, Benjamin Terzić i Zikrija Pašalić svi Zenica

Hrasnica: FK Famos – FK Radnik (H), stadion Ilidža, Sandi Ljevo (Mostar), Sehmin Hakalović (Konjic) i Adnan Arfadžan (Jablanica), Semir Sarajkić (Sarajevo), Nedžad Tanjo (Goražde), Muamer Bureković (Zenica)

Čitluk: NK Brotnjo – OFK Gradina, stadion „Bare“, Amir Efendić, Anis Zukić i Alija Aščerić svi Sarajevo, Goran Kolobara (Mostar), Mario Ivković i Boro Matan oba Livno

Han Bila: FK Rudar – BFK Simm Bau, stadion „Han Bila“, Edin Osmanović (Kalesija), Enis Đulović (Tuzla) i Muris Mehinović (Lukavac), Armin Glibić (Gradačac), Vinko Begić (Posušje), Ibrahim Hasanbegović (Sarajevo) .

Ustikolina : NK Kolina – FK Radnički, stadion „ Šehidi Koline“, Samir Kapo (Kakanj), Selmin Osmančević (Zenica) i Alen Gluho (Sarajevo), Kenan Bekrić (Tešanj), Josip Lozančić (Livno), Emir Alečković (Sarajevo) .

Gornji Vakuf / Uskoplje: NK Sloga – NK Travnik, „Košute“, Denis Limov (Gabela), Josip Begić (Posušje) i Merima Tanović (Mostar), Aldin Sofić (Zenica), Ekrem Bratić (Bosanska Krupa), Zorislav Nuić (Čapljina)

Doboj, Kakanj: FK Mladost – FK Budućnost, Gradski stadion Doboj Kakanj, Deni Ćatibović (Sarajevo), Mirza Ćehaja ( Goražde) i Mirza Tičić (Sarajevo), Ernis Džemidžić (Goražde), Mirza Trbonja (Sarajevo), Amir Medić (Ključ)

Tešanj: NK TOŠK – Goražde, Gradski stadion „Tešanj“, Haris Halkić (Sanski Most), Edin Zjakić (Bihać) i Mihret Zlatić (Brčko), Senad Heljić (Sarajevo), Vahidin Lušija (Busovača), Haris Baković (Sarajevo)

Tomislavgrad: NK Tomislav – NK Jedinstvo, „Gradski stadion“, Armin Kukić (Bugojno), Almir Huskić (Bugojno) i Sanel Grljević (Mostar), Mario Pejić (Grude), Fadil Peco (Mostar), Darko Obradović (Stolac)

Srijeda, 5. oktobar u 17:00 sati,

Zenica: NK Čelik – NK GOŠK, „Bilino Polje“, Ernad Korman (Bugojno), Armudin Zaimović (Novi Travnik) i Ernad Parla (Sarajevo), Osman Hodžić (Doboj Istok), Zlatan Pavlješević (Lukavac), Eddis Zukić (Tuzla)

Ismet Nimanović


Nastavi čitati

NAJČITANIJE