Domaći fudbal

Mekić za Sportske.ba: “Manijaci ponovo pokazali da su najbolji navijači, zaslužena pobjeda”

,

Fudbaleri Željezničara danas su na Grbavici pobjedom nad Širokim Brijegom (1-0) spustili zavjesu na jesenji dio m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine. Jedini pogodak na susretu postigao je Sedad Subašić u prvom dijelu susreta, a iako je Željezničar slavio minimalnim rezultatom, imamo dojam da je vrlo lako pobjeda mogla biti uvjerljivija.

Iako nije bio strijelac, jedan od najboljih pojedinaca u redovima kluba sa Grbavice bio je Nedim Mekić. Mogao je vrlo lako da se upiše i u listu strijelaca, ali je golman Širokog uz pomoć stative uspio odbraniti Mekićev udarac koji je išao u sami ćošak gola.

Mekić je jedan od najboljih fudbalera Željezničara od početka tekuće sezone, a svoje sjajne partije krunisao je i današnjom, kada je bio na visini zadatka i pokrivao veći dio sredine, te onemogućavao gostujući tim da stvori ozbiljnije prijetnje na Grbavici.

Kontaktirali smo Mekića nakon utakmice, bio je vidno zadovoljan, kako igrom svog kluba, tako i podrškom sa tribina:

“Izuzetno težak teren, dobro smo otvorili utakmicu, stvorili veliki broj šansi. Nažalost promašili smo penal, a potom i moja stativa, ali onda gol. Mislim da smo odigrali jednu dobru utakmicu i sasvim zasluženo slavili. Manijaci opet iznad svih očekivanja, pokazali su još jednom da su najbolji navijači. Po ovakvom vremenu došao je veliki broj ljudi, na tome im svaka čast.”, rekao je Nedim Mekić za sportske.ba.

Mekića smo pitali i o ambicijama Željezničara na proljeće, a fudbaler Željezničara je istakao da se nada plasmanu u Evropu.

“Mislim da smo se uključili u borbu za pozicije koje vode u evropska takmičenja. Nadam se da ćemo uspjeti izboriti mjesto koje vodi u Evropu.”

Standings provided by SofaScore LiveScore

Feđa Dudić: “Nije lijepo izgubiti, pa ni u pripremnoj utakmici, ali..”

FK Sarajevo doživio je poraz od slovenačkog tima Celje u pripremnoj utakmici rezultatom 2-0.

Nakon utakmice, svoj komentar dao je i trener Sarajeva, Feđa Dudić.

“Sigurno da nije lijepo izgubiti, pa ni u pripremnoj utakmici. Dobra utakmica za analizu, sigurno da boli kad primiš dva gola iz prekida i to faktički neometano. Prekidi jednostavno podrazumijevaju odgovornost, kad uzmeš igrača pratiš ga do kraja, ali dobro. Ekipa Celja dobro stoji u bloku, čvrsta su ekipa za razliku od TSC-a. Nisu nam dali puno prostora, pozadi su jako sigurni i kad smo radili presing, izigrali su nas nekoliko puta, a imali smo i nekoliko kašnjenja.

Sve u svemu jedna jako dobra utakmica za analizu, sigurno da možemo popraviti i način izlaska u presing i stvaranje situacija kad se ekipa povuče na svoju polovinu, sigurno će nas dosta takvih utakmica čekati i u prvenstvu.”

Izjavu trenera Sarajeva poslušajte u nastavku:

Poznat spisak igrača banjalučkog Borca pred evropsku utakmicu

Pred banjalučkim Borcem su dva susreta prvog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu protiv B36 Toršavna, a trener banjalučke ekipe Nenad Lalatović odabrao je 25 igrača na koje će računati u ovim susretima.

Borac će prvi susret protiv predstavnika Farskih Ostrva odigrati u Modriči, u četvrtak od 18 sati.

Na spisku Nenada Lalatovića su se našli sljedeći igrači: Bojan Pavlović, Nikola Ćetković, Nikola Lakić, Strahinja Bošnjak, Dino Ćorić, Marko Gajić, Aleksandar Subić, Nikola Andrić, Milan Spremo, Darko Lazić, Đorđe Milojević, Savo Šušić, Ivan Grgić, Amar Begić, Fedor Predragović, Aleksandar Vojnović, David Čavić, Dejan Meleg, Enver Kulašin, Dejan Popara, Benjamin Tatar, Nedeljko Piščević, Goran Zakarić, Momčilo Mrkaić i Jovo Lukić.

Revanš utakmica bit će odigrana 14. jula u Toršavnu.

Komazec presudio Veležu, Željo ubjedljivo savladao Rudar

Danas su odigrane četiri pripremne utakmice bh. premijerligaša.

Fudbaleri Željezničara igrali su pripremni susret protiv Rudara iz Crne Gore i slavili pobjedom rezultatom 0-3. Izabranici Edisa Mulalića do prednosti su stigli pogotkom Nedima Mekića sa bijele tačke već u 18. minuti utakmice, prednost je udvostručio Omar Beća u drugom poluvremenu, a konačnih 3-0 postavio Dženan Haračić.

Željezničar je igrao u sastavu: Muftić, Štilić, Hodžić, Mekić, Subašić, Beganović, Santos, Vego, Drina, Kosorić, Šehić.

Sarajevo je izgubilo od slovenačke ekipe Celje rezultatom 2-0. U 18. minuti utakmice Zec je donio prednost slovenačkoj ekipi, da bi Vuklišević u 37. minuti svojim pogotkom udvostručio prednost.

Odbrana Sarajeva je izgledala zaista loše nakon prekida.

Za Sarajevo su danas od prve minute istrčali: Šahinović, Aničić, Mujakić, Mulalić, Tomašević, Ramić, Čirjak, Čataković, Kobiljar, Džafić, Mulahusejnović.

Varaždin i Posušje odigrali su utakmicu bez pobjednika rezultatom 1-1.

Mostarski Velež igrao je susret protiv tuzlanske Slobode, a tim Amara Osima je doživio minimalan poraz rezultatom 0-1. Za tuzlansku ekipu strijelac je bio novo pojačanje Nikola Komazec u 44. minuti utakmice.