Ino fudbal

Milan golom u sudijskoj nadoknadi pobijedio Lazio i dospio na čelo Serije A

,

Fudbaleri Milana pobijedili su kao gosti Lazio rezultatom 2:1 u 34. kolu Serije A i tako se vratili na vrh tabele. Junak je bio Sandro Tonali koji je u 92. minuti pogodio za pobjedu Rossonera.

Milan sada ima dva boda više od Intera i do kraja im preostaju četiri utakmice, ali imaju i teži raspored od gradskog rivala koji će u srijedu igrati zaostali susret sa Bolognom.

Lazio je poveo u 4. minuti golom Cire Immobilea, da bi nakon toga zadominirao Milan koji je konstatno napadao, ali je u nekoliko navrata izostala završnica i zadnji pas, pa se na odmor otišlo vodstvom domaćina.

Na startu drugog dijela Milan dolazi do izjednačenja. Leao je sve uradio i ubacio loptu u kazneni prostor, a Giroud je u padu šutirao i izjednačio.

Kada se činilo da će meč završiti rezultatom 1:1, Tonali je u 92. minuti pogodio za veliku pobjedu Rossonera. Rade Krunić je ušao sa klupe i odigrao 20 minuta.