Bh. reprezentativac Miralem Pjanić i njegova supruga Josepha čekaju drugo dijete, sretna majka pozirala je otkrivši trudnički stomak.

Naime, Josepha je na svom Instagram storyju objavila fotografiju iz restorana, na kojoj se ističe trudnički stomačić. Iako par javno nije potvrdio da čeka prinovu, fotografija govori više od hiljadu riječi.

Supruga bh. fudbalera rijetko se pojavljuje u javnosti, a tako i na Pjanićevim profilima na društvenim mrežama. Prema ranijim navodima, par je u braku od 2013. godine.

Domaći fudbal

Ismir Mirvić objasnio status Feđe Dudića

Fudbalski klub Sarajevo oglasio se na zvaničnoj Facebook stranici gdje je preko predsjednika kluba Ismira Mirvića pružio maksimalnu podršku svom treneru Feđi Dudiću.

Nakon dvije zaista loše utakmice, protiv Tuzla Cityja i Igmana, mnogi su komentarisali protiv Feđe Dudića, navijači sarajevskog kluba su igrače i trenera čak postrojili u Konjicu nakon poraza, a klub sada želi informisati javnost da apsolutno stoji iza svog trenera.

“Poštovani simpatizeri i navijači FK Sarajevo, dragi novinari,

FK Sarajevo želi da informiše javnost da šef stručnog štaba Feđa Dudić ima našu punu podršku. On nije došao kao trener koji će Sarajevo voditi pet utakmica, zajedno smo dogovorili i ušli u proces koji će trajati sve do konačnog uspjeha.

Kao što tri pobjede nismo dočekali euforično, tako nas ni dva poraza neće baciti u očaj. Ušli smo u takmičenje gdje se podrazumijevaju pobjede i porazi koji često zavise od puno faktora. FK Sarajevo je veliki klub s tradicijom i mi smo toga svjesni.

Naravno, sve što je bilo na terenu ali i izvan njega biće analizirano i ispravljeno. Možda je i dobro što su se porazi desili na početku sezone, jer imamo dovoljno prostora i vremena da reagujemo.

Biti srcem vezam u tome leži snaga!

Predsjednik kluba, Ismir Mirvić.

Fudbal

Lijepi golovi Zahe i Diaza, crveni Darwina i podjela bodova na Anfieldu

Fudbaleri Liverpoola ugostili su Crystal Palace u drugom kolu engleskog Premiershipa, a susret je iznenađujuće završen bez pobjednika rezultatom 1-1.

Iako je Liverpool u prvom poluvremenu bio apsolutno dominantan, na odmor se otišlo sa prednošću gostiju od 0-1. Nakon jedne jedine prilike i kontra napada, Wilfried Zaha je bio siguran i pogodio u 32. minuti za 0-1.

Redsi u 57. minuti ostaju sa igračem manje, nakon što je nepromišljen potez uradio Darwin Nunez, skupo pojačanje Liverpoola, te zbog toga zaradio direktan crveni karton. Darwin Nunez je glavom udario protivničkog igrača, a ovaj pao kao pokošen. Sudija se nije libio i pokazao mu je direktan crveni karton.

Samo četiri minute od trenutka kada je Liverpool ostao sa igračem manje, Luis Diaz postiže sjajan gol nakon solo prodora za 1-1. Međutim, Liverpool nije mogao dalje od toga, a Crystal Palace nije mogao sa igračem više do pobjede.

Bodovi su na kraju podijeljeni.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Fudbal

Juventus i Napoli nemilosrdni prema protivnicima

Danas su odigrane i preostale dvije utakmice prvog kola italijanske Serie A. Fudbaleri Juventusa i Napolija ubilježili su sigurne pobjede.

Juventus je ugostio ekipu Sassuola i slavio rezultatom 3-0. Stara dama bila je dominantna na terenu, a sjajnu partiju pružio je Angel Di Maria na svom debitantskom nastupu. Upravo je Di Maria dao vodeći gol za Juventus u 26. minuti, a potom je Vlahović pogodio sa bijele tačke u finišu prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme donijelo je nova uzbuđenja. Srbijanski napadač Dušan Vlahović postigao je svoj drugi pogodak u 51. minuti. Od 61. minute na terenu je bio još jedan srbijanski reprezentativac, svoj debi u dresu Juventusa upisao je Filip Kostić koji je u igru ušao umjesto Cuadrada.

Napoli je gostovao Veroni, a na toj utakmici viđeno je čak sedam golova. Napoli je slavio rezultatom 2-5. Lasagna je domaće doveo u prednost u 29. minuti, Napoli još do poluvremena uspio okrenuti preko novog pojačanja Kvaratskhelije, a potom i Osimhena.

Verona se nije predavala pa je poravnala u 48. minuti golom Henryja, a Zielinski je donio novo vodstvo gostima u 55. minuti. Do kraja utakmice još su pogađali Lobotka i Politano za potpuni potop Verone.