Ino fudbal

Misimović ga nagovara da igra za BiH, sada se našao među najboljim igračima 2002. godišta

,

Mladi reprezentativac Švedske Armin Gigović našao se na listi najboljih mladih igrača izvan “top pet liga” prema CIES-ovom istraživanju čiji su rezultati utvrđeni na osnovu InStat indeksa.

Gigović ima svega 19 godina, igra na poziciji zadnjeg veznog, a ove sezone upisao je 12 nastupa u ruskoj Premier ligi.

Njega je Zvjezdan Misimović nagovarao da igra za BiH. Ostaje da vidimo da li će Gigović krenuti stopama Anela Ahmedhodžića, Adija Nalića, Dennisa Hadžikadunića…

Kompletnu listu pogledajte OVDJE.

Ino fudbal

Ovo je situacija u kojoj Barceloni nije dosuđen penal

Fudbaleri Barcelone pretrpjeli su drugi poraz u Ligi prvaka. Inter je rezultatom 1:0 porazio Xavijev tim.

Mnogo prašine diće se zbog odluke sudije na ovoj utakmici Slavke Vinčića.

U 92. minuti Interov Dumfris igrao je rukom, ali sudija nije zatražio gledanje VAR-a te je propustio gledati ovu situaciju.

U Barceloni su zbog ovoga žestoko protestvovali, ali to nije promijenilo njihovu odluku.

Fudbal

Moćni Napoli nanio najteži poraz Ajaxu u historiji

Večeras je završeno još šest susreta trećeg kola grupne faze Lige prvaka. Impresionirao je Napoli, koji je još jednom pokazao moć koju posjeduje sa ovom ekipom. Slavili su protiv Ajaxa u Amsterdamu rezultatom 1-6.

Napoli je gostovao Ajaxu u Amsterdamu. Tim iz Napulja demonstrirao je moć još jednom, te nakon tri kola ima maksimalnih devet bodova. U prvom poluvremenu mrežu domaćih pogađali su Raspadori, Di Lorenzo i Zielinski, a prije toga je u devetoj minuti Ajax u prednost doveo Kudus.

Međutim, Napoli je “samljeo” protivnika u nastavku, a u drugom poluvremenu Raspadori je pogodio još jednom u 47. minuti utakmice. Ajax je susret završio i sa igračem manje posljednjih 20-tak minuta, nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Dušan Tadić. Šesti pogodak postigao je Simeone čim je ušao u igru. Ovo je zvanično najteži domaći poraz Ajaxa u historiji kluba.

Standings provided by Sofascore

Inter je ugostio Barcelonu, u prvom poluvremenu vidjeli smo jedan pogodak, Calhanoglu je postigao lijep gol u smiraj prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu Barcelona je krenula dosta jače, postigla i pogodak u 67. minuti preko Pedrija, ali je nakon konsultacija iz VAR sobe on i poništen zbog igranja rukom.

Bh. reprezentativac Edin Džeko utakmicu je počeo sa klupe za rezervne igrače, a u igru je ušao u 56. minuti umjesto Correae.

Liverpool je očekivano savladao Rangers. Alexander-Arnold je u sedmoj minuti fantastičnim pogotkom iz slobodnjaka donio prednost Redsima, Salah je uduplao sa bijele tačke početkom drugog poluvremena.

Benitez ponovo u Premiershipu?!

Sinoćnjim susretom između Leicester Cityja i Nottingham Foresta kompletirano je osmo kolo. Dva grada dijeli svega 40 kilometara, ovo je komšijski derbi – moguće i posljednji derbi za Steve Coopera.

Trener Nottinghama je kao poražen napustio King Power stadion, “Šumari” su poniženi rezultatom 4-0 i preuzeli poziciju 20 upravo od Leicestera.

Djeluje kako će ovo biti ekspresan povratak u Championship, te otkaz Cooperu nas ne bi čudio. Spominje se i veliko ime kao nasljednik, Rafa Benitez bi mogao ponovo raditi na Ostrvu.

Trofejni Španac vodio je klubove poput Liverpoola, Chelseaja, Newcastlea i Evertona. Najviše ga pamtimo po uspjesima sa Redsima, također je bio dobar u Valenciji, a vodio je i velikane poput Real Madrida i Intera.

Benitez je bez angažmana još od januara kada je završio saradnju sa “karamelama”.