Ostalo

MNK Centar: Budimo s Nedimom u njegovoj borbi

,

Malonogometni klub Centar Sarajevo u subotu, 11. marta domaćin je u derbiju kola protiv FC Mostar SG.
Utakmica u koju s velikim ambicijama ulaze igrači i jednog i drugog kluba i koja najvjerovatnije odlučuje o prvaku BiH bit će u znaku podrške teško oboljelom Nedimu Smiječanin.

Uprava i igrači MNK Centar priključili su se akciji prikupljanja novca potrebnog za transplataciju bubrega koja će trinaestogodišnjem dječaku biti obavljena u Turskoj, te pozivaju publiku da ispuni tribine u dvorani Ramiz Salčin na Mojmilu i u skladu sa svojim mogućnostima pokažu svoju humanost.

– Pred nama je još jedan sportski spektakl, naš imperativ je pobjeda, ali prije svega budimo humani i budimo s Nedimom u njegovoj borbi – poručuju članovi MNK Centar.

Utakmica između domaćina iz Sarajeva i gostiju iz Mostara koji imaju isti broj bodova na tabeli počinje u 18 sati. Kompletan prihod od prodatih ulaznica bit će predat Nedimovoj porodici. Krajem mjeseca on putu u Tursku gdje će biti obavljena transplatacija bubrega, a trenutno je smješten u Univerzitetskom Kliničkom Centru Sarajevo.

nedim

Ostali sportovi

Novi fenomenalan nastup: Lana Pudar ponovo u finalu

Lana Pudar plasirala se u finale discipline 100 metara delfin na Mediteranskim igrama koje se održavaju u alžirskom Oranu.

Pudar je bila najbrža u drugoj polufinalnoj grupi, a utrku je završila s vremenom 59.81. Drugo je to najbrže vrijeme polufinala. Bolja je bila jedino Italijanka Illaria Bianchi, koja se takmičila u prvoj grupi.

Finale je na rasporedu večeras od 19.16 sati.

Mlada Mostarka je u disciplini 200 metara delfin osvojila zlatnu medalju, jedino najsjajnije odličje za BiH na Mediteranskim igrama, dok je u disciplini 50 metara delfin bila peta.

Zlatnu djevojčicu Lanu Pudar danas očekuje novi nastup na Mediteranskim igrama

Nakon što je osvojila zlato u disciplini 200 metara delfin, te peto mjesto u disciplini 50 metara delfin, bosanskohercegovačku plivačicu Lanu Pudar danas čeka novi nastup na Mediteranskim igrama u alžirskom Oranu.

Bh. plivačica će nastupiti u polufinalu discipline na 100 metara.

Utrka bi trebala početi u 11.20 sati. Pudar pliva u drugoj grupi. Ukoliko izbori finale, mlada Mostarka za medalju će se boriti večeras od 19.16 sati.

Bosna i Hercegovina je na Mediteranskim igrama osvojila sedam odličja – jedno zlatno i šest bronzanih.

Ostalo

Tuzlaci najuspješniji na Auto-Rally u Ilijašu

U organizaciji Auto Moto kluba Ilijaš održan je 15.Međunarodni Auto-Rally Ilijaš 2022.Po izuzetno toplom vremenu,na dobro pripremljenoj stazi, vozači iz brojnih gradova i klubova pokazali su veliku spremnost, postigli sjajne brzine i svojim vožnjama oduševili brojne ljubitelje automobilizma iz Ilijaša,Breze,Visokog,Sarajeva,Zenice,Vogošće,Kiseljaka…Vožene su dvije vožnje, a na kraju su po klasama bili najbolji sljedeči vozači:

Klasa I prvo mjesto Salko Duranović SAK „Komotin“ Jajce, drugi je bio Antonio Mirčić AMK Ilijaš a treće mjesto osvojio je Nedim Atiković TUZAMK Tuzla.
Klasa II prvo mjesto Nihad Atiković TUZAMK Tuzla, drugo mjesto Mesud Krpo AK „Jajce“ Jajce dok je treće mjesto osvojio Dženan Suša AMK Ilijaš.
Klasa III prvo mjesto Anto Papić AK MLADOST Novi Travnik,drugi je bio Sejfo Muhić TUZAMK Tuzla a treće mjesto osvojio je Tarik Fazlić AMK Ilijaš.
Kod žena prvo mjesto osvojila je Amina Harambašić AK „Jajce“ Jajce a druga je bila Alma Herak-Hodžić AMK Ilijaš.

Najstariji vozač bio je Sejfo Muhić TUZAMK Tuzla,najmlađi učesnik bio je Tarik Krpo AK „Jajce“ Jajce,dok je najbolji vozač-invalid bio Sejfo Muhić TUZAMK Tuzla.

Svi ovi najbolji takmičari dobili su pehare i priznanja,a vrijedni organizatori iz AMK Ilijaš zaslužuju sve čestitke za izuzetnu organizaciju ovog takmičenja koji je protekao bez ijedne pogreške.
U konkurenciji klubova najbolji je bio TUZAMK Tuzla koji je sakupio 55 bodova,drugi je bio AMK Ilijaš sa 45 bodova, a treće mjesto pripalo je klubu SAK „Komotin“ Jajce koji je sakupio 43 boda.