Ostalo

Mostar SG u derbiju prvenstva u gostima pobijedio Centar

,

Futsal klub Mostar SG Staklograd je u derbi susretu sedmog kola Lige za prvaka Bosne i Hercegovine večeras u Sarajevu pobijedio ekipu Centra rezultatom 6:4.

Obje ekipe žestoko su krenule u utakmici, a Centar je poveo u 8. minuti, preko Nermina Jusića, nakon dobre akcije. Izjednačenje gostima donio je u 15. minuti Vladan Vesić, a u vodstvo je Mostarce doveo Marijo Aladžić u 18. minuti.

Bilal Jelić u 20. minuti pogađa za 2:2, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Početkom drugog poluvremena, u 22. minuti, Kristijan Radin pogađa za novo vodstvo Mostara, koje je trajalo dvije minute, a poravnanje rezultata Centru je donio Nermin Kahvedžić.

U 26. minuti Slaven Novoselac pogađa za 4:3 u korist gostiju. Bilal Jelić postiže svoj drugi gol na meču i Centru u 32. minuti ponovo donosi izjednačenje.

Pobjedu Mostarcima u samom finišu utakmice donijeli su Marijo Aladžić i De Souza.

Ekipa iz Mostara sada se odvojila na čelu tabele Lige za prvaka sa 46 bodova, tri više od Centra.

Fudbal

Veterani Prvog korpus Armije Republike BiH osvojili drugo mjesto

Veterani Prvog korpus Armije Republike BiH osvojili drugo mjesto na malonogometnom turniru u Sloveniji. Oni su se u svom saopćenju zahvalili domaćinima turnira i istakli da su ponosni na osvajanje drugog mjesta.

– Na poziv ratnih veterana iz Slovenije, Slovenske Bistrice, ekipa ratnih veterana 1.Korpusa Armije Republike Bosne i Hercegovine učestvovala je na Vip fudbalskom turniru u malom nogometu i osvojila vrlo dobro 2. Mjesto a imala je i najboljeg golmana turnira- Elizabeta Mušića. Ekipa i delegacija Bosne i Hercegovine je bila u sastavu: 1.Elizabet Mušić 2.Kovačević Sanel 3.Mekić Elvir 4. Hrvat Admir 5. Pirić Ismet 6. Muslić Sulejman (kapiten i trener)
Smajlović Osman zamjenik ministra za Boračka pitanja KS, Nusret Aganović predsjednik udruženja 1.Slavne brigade i Cero Mehemed.
Zahvaljujemo se na pozivu, druženju i gostoprimstvu domaćinima, a mi kao sportski ambasadori čemo i u buduće dostojanstveno predstavljati svoju zemlju u najboljem svjetlu – navodi se u saopćenju.

Fudbal

Navijači Crne Gore višak prikupljenog novca za kombi bh. navijača proslijedili za liječenje djevojke iz Bara

avijačka grupa “Ultra Crna Gora”, nakon što je uručila novac za novi kombi vlasniku iz Bosne i Hercegovine koji je zapaljen prije utakmica Lige nacija Crna Gora – BiH 1:1, ostatak prikupljenog novca (3.500 eura) proslijedila je za liječenje djevojke iz Bara.

– Kao što smo i obećali, višak sredstava koje smo sakupili za kupovinu kombija navijača Bosne uplatili smo u humanitarne svrhe. Sredstva su uplaćena za liječenje djevojke iz Bara – Irene Crnčević. Ireni želimo brzo ozdravljenje, a našim prijateljima koji su podržali akciju zahvaljujemo još jednom – saopćili su iz navijačke grupe “Ultra Crna Gora”.