Najbogatiji Afrikanac želi kupiti Arsenal

,

Arsenal je prošao kroz mnogo turbulentnih godina pod vlasništvom američkog biznismena Stana Kroenkea.

Amerikanac ima većinski udio u klubu od 2011. godine. Klub u tom periodu nije imao velikih uspjeha, tako da je on redovno kritikovan od strane navijača.

Prošle godine, švedski biznismen i osnivač aplikacije Spotify, Daniel Ek, poslao je ponudu za kupovinu. Međutim, Kroenke je to odbio.

Insistirao je na tome da klub nije za prodaju, te da neće prodati čak ni nekolike dionice.

Iako je odbio ponudu iz Švedske, u posljednje vrijeme se ipak priča o mogućoj prodaji Arsenala. Najbogatiji Afrikanac Aliko Dangote je spreman da kupi klub i već dugo o tome priča. On je najbogatiji u Africi već 11 godina. Njegova vrijednost je procijenjena na oko 14 milijardi američkih dolara.

Fudbal

Villareal savladao Barcu nakon 14 godina za plasman u Evropu!

Fudbalska sezona 2021/22 u La Ligi je večeras okončana! Završene su posljednje tri utakmice, čime je kompletirano posljednje, 38. kolo španskog prvenstva.

Barcelona je poražena pred svojim navijačima od Villareala rezultatom 0-2. Zanimljivo, Villareal je slavio protiv Barcelone nakon punih 14 godina i to u trenutku kada im je bila potrebna pobjeda za plasman na sedmu poziciju, koja vodi u kvalifikacije za Konferencijsku ligu.

Villareal je do prednosti stigao u 41. minuti golom Pedraze, a u 55. je bilo 0-2. Mrežu katalonskog kluba ovoga puta pogodio je Gomez za, ispostavit će se, konačnih 0-2.

Real Sociedad je na svom terenu poražen od Atletico Madrida rezultatom 1-2. Golove za Jorgandžije postigli su de Paul i Correa. Domaći tim ublažio je poraz pogotkom Guridija u nadoknadi vremena. Sevilla je savladala Athletic Bilbao pogotkom Mira u 68. minuti.

Da sumiramo, titulu La Lige osvojio je Real Madrid, pored Madriđana u Ligi prvaka igrati će Barcelona, Atletico Madrid i Sevilla. Betis i Real Sociedad bit će učesnici Evropske lige, dok će Villareal ići u kvalifikacije za Konferencijsku ligu.

Već ranije smo pisali da će u La Ligi 2 naredne sezone igrati Granada, Levante i Alaves. Granada je na bizaran način ispala iz takmičenja, o čemu smo već pisali OVDJE.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Fudbal

Pogledajte kako je Ibrahimović nakon titule opisao balkansku koloniju u Milanu

Fudbaleri Milana večeras su uvjerljivo savladali Sassuolo na gostovanju u posljednjem kolu italijanske Serie A, čime su postali prvaci prvenstva nakon 11 godina.

Milan je slavio rezultatom 0-3, a pitanje pobjednika riješeno je već u prvom poluvremenu. Giroud je pogodio u 17. minuti, isti igrač je udvostručio prednost u 32. da bi visokih 0-3 postavio Kessie u 36. minuti.

Nakon utakmice, uslijedilo je veliko slavlje igrača i navijača milanskog velikana. U centru pažnje bio je i Zlatan Ibrahimović, koji je izdominirao ulaskom na stadion sa šampanjcem i popularnom “kubankom”.

Većinu fanova s Balkana svakako da je oduševio i Ibrahimovićev “story” na Instagramu. Zlatan je objavio fotografiju dresova Rebića, Krunića i njega, a u opis je samo napisao “ić”.

Fudbal

Cagliari nije iskoristio debakl Salernitane, poznati su putnici u Seriju B!

Gotovo je! Cagliari će, zajedno sa Genovom i Venezijom igrati Seriju B naredne sezone. Uprkos teškom porazu Salernitane od Udinesea rezultatom 0-4, Cagliari nije uspio slaviti pobjedu nad Venezijom na gostovanju (0-0), čime su ispali iz Serie A.

Cagliari je gostovao Veneziji, koja je već davno ispala iz lige, ali gosti nisu uspjeli postići pogodak koji bi im garantovao opstanak u ligi. Trebao je Cagliariju poraz Salernitane, on se dogodio, ali je njima trebala pobjeda – koja se nije dogodila.

Salernitana je ugostila Udinese i doživjela debakl pred svojim navijačima. Uprkos sjajnoj podršci sa tribina, domaći tim je doživio težak poraz. Za Udinese su redom pogađali Deulofeu, Nestorovski, Udogie i Pereyra.

Mogla je pobjeda biti i ubjedljivija, ali je Udinese uspio i promašiti penal pored četiri postignuta pogotka. Bh. napadač Milan Đurić odigrao je čitavu utakmicu u dresu Salernitane, a igrom slučaja i sreće, sa svojom će ekipom i naredne sezone nastupati u Seriji A.

Salernitana je, podsjetimo, bila ubjedljivo posljednja, u januaru im je zbog finansijskih problema prijetilo gašenje, a sada su ostali u ligi uprkos porazu u posljednjem kolu. Jedna lijepa priča dobila je i lijep kraj, pa će Salernitana, zahvaljujući sjajnim rezultatima u ovoj godini, ostati u društvu najboljih.

Ekipe koje napuštaju Seriju A su Genoa, Cagliari i Venezia.