Connect with us

Domaći fudbal

Nakon koreografije, uslijedila je bakljada: Manijaci prave spektakl (VIDEO)

Objavljeno prije

,

FOTO: T.Š./Sportske.ba

U okviru 19. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Željezničar je dočekao HŠK Posušje.

Na ovoj utakmici navijačka grupa Manijaci obilježava svoj 35. rođendan.

Na početku utakmice priredili su koreografiju, a onda je uslijedila bakljada.

Rođendansko slavlje je krenulo: Pogledajte sjajnu koreografiju Manijaka (FOTO)

Kako je izgledala bakljada Manijaka pogledajte na video klipu portala Sportske.ba.


Domaći fudbal

Reprezentativac Indonezije nadomak transfera u FK Sarajevo

Objavljeno prije

 

Autor

Foto: Sabah

Fudbalski reprezentativac Indonezije Saddil Ramdani mogao bi postati novi igrač FK Sarajevo.

Indonežanski mediji pišu da je Sarajevo ponudilo dvogodišnji ugovor Ramdaniju. Njegov menadžer Alexander Talpes tvrdi da sve zavisi od Vincenta Tana, koji je jedan od vlasnika Bordo kluba.

“FK Sarajevo želi Saddila Ramdanija. Još čekamo odluku Vincenta Tana koji je vlasnik FK Sarajevo – rekao je Talpes za CNNIndonesia.com i dodao:

“FK Sarajevo je ponudio ugovore za dvije sezone, 2022/2023 i 2023/2024.”

Inače, Taleps ističe da je Ramdani zainteresovan za igranje u Europi jer na taj način može poboljšati kvalitet. Ramdani, koji igra na poziciji lijevog krila, je trenutno slobodan fudbaler, a posljednji angažman je imao u ekipi Sabah.

Za selekciju Indonezije odigrao je 15 mečeva te zabio jedan gol.


Nastavi čitati

Domaći fudbal

Futsal najava 6. kola Prve futsal lige FBiH

Objavljeno prije

 

Autor

U grupi Sjever lider na tabeli Lukavac je gost četvreplasiranoj ekipi Banovići, drugoplasirani brčanski Lux trebao bi imati lagani domaći zadatak u duelu sa sastavom Odžak, dok se derbi začelja igra u Velikoj Brijesnici gdje predposljenji Lilium, 3 boda ugoščuje fenjeraša Kaskadu koja ima bod manje.

Subota, 10. Decembar,
Velika Brijesnica: FC lilium – MNK Drina, JU OŠ „Brijesnica“ u 17:00 sati, Prvi sudiija: Sanel Alihodžić (Zenica), Drugi sudija: Mirza Fetić (Zenica), delegat: Benjamin Alić (Tešanj).

Brčko Ditrikt: KMF Lux – MNK Odžak, Dvorana „Ekonomske škole „ u 18:30 sati, Armin Gibić (Gradačac) i Mario Grgić (Odžak), Elvis Huseinbašić (Banovići).

Nedjelja, 11. Decembar,
Banovići: MNK Banovići – MNK Lukavac, JU „Sportsko kulturni centar“ u 18:00 sati, Ekrem Šišić (Busovača), i Muamer Imočanin (Donji Vakuf), Mišo Slišković (Novi Travnik).

U grupi Centar drugoplasirana ekpa zeničkih Neimara će ugostiti posljednjeplasiranu Fojnicu, predposljednja Usora je domaćin Vitezu, a Žepče Futsal Željezničaru.

Subota, 10. decembar,
Usora: MNK Usora – KMF Vitez, OŠ „ Ivan fra Frano Jukić“ Sivša u 18:00 sati, Tarik Halilović (Gradačac) i Kenan Bekrić (Tešanj), Esad Iskrić (Gradačac).

Nedjelja, 11. decembrar,
Žepče: MNK Žepče – FK Futsal Željezničar, Sportska dvorana Don Bosco u 16:30 sati, Devad Vrbić i Muris Mehinović oba Lukavac, Adis Džuzdanović (Živinice).

Zenica: MNK Neimari – MNK Fojnica, Gradska Arena Zenica u 14:30 sati, Iliver Žilić (Vitez) i Emsel Krupalija (Sarajevo), Alija Gluhović (Sarajevo).
Slobodna ekipa, MNK Futsal Team.

U grupi Zapad prvolasirani sastav Konjodora ugoščuje fenjeraša Bihać 1260, cazinska Buba Mara Futsal klub Bužim, dok će u Donjem Vakufu Radnik 2022 biti domaćin drugoplasiranoj ekipi Mujo Hrnjica.

Subota, 10. decembar,
Cazin: MNK Buba Mara – Futsal klub Bužim, Dvorana Cazin u 19:00 sati, Muharem Dedić i Edin Zjakić oba Bihać, Adnan Dupanović (Bosanska Krupa).

Nedjelja, 11. Decembar,
Bužim: FK Konjodor – MNK Bihać 1260, Sportska dvorana Bužim u 18:00 sati, Armin Imamović i Samir Mehmedović oba Sanski Most, Salih Hodžić (Cazin).

Donji Vakuf: MNK Radnik 2022 – MNK Mujo Hrnjica, Sportska dvorana Donji Vakuf u 18:00 sati, Selmin Osmančević (Zenica) i Semin Mamela (Breza), Kemal Topalović (Kaćuni).
Slobodna ekipa, MNK NK Jajce.

U grupi Jug vodeća ekipa maksimalni livanjski Čulin Mlin je domaćin trećeplasiranom mostarskoj ekipi Zrinjski, Čapljina će dočekati Iskru Vrbas, a mostarski Rudnik livanjski MNK Seljak.

Subota, 10. decembar,
Čapljina: MNK Čapljina – MNK Iskra Vrbas, GŠD Čapljina u 18:00 sati, Tomislav Kraljević (Ljubuški) i Josip Ćuže (Široki Brijeg), Ivica Mikulić (Široki Brijeg).

Nedjelja, 11. Decembar,
Livno: MNK Čulin Mlin – HFC Zrinjski, SD „Dalibor Perković- Dali „ u 17:30 sati, Anel Puce i Anis Kalajdžić oba Mostar, Armin Ćerić (Čapljina).

Mostar: HMNK Rudnik – MNK Seljak, SD „Bijeli Brijeg“ u 19:00 sati, Ante Padro (Livno) i Elmedin Padalović (But. Polje – Konjic), Josip Lozančić (Livno).
Slobodna ekipa, MNK Mostarske kiše.

Ismet Nimanović


Nastavi čitati

Domaći fudbal

Veliki derbi u Mostaru, FC Mostar SG – GFC Sarajevo

Objavljeno prije

 

Autor

U subotu i nedjelju igra se posljednje 9. kolo prvog dijela prvenstva Premijer futsal lige BiH, veliki derbi se igra u nedjelju u Mostaru, gdje će lider na tabeli i aktuelni prvak ugostiti drugoplasiranu ekipu GFC Sarajevo koja ima pet bodova manje od Mostaraca.

Gornjevakufska Sloga će ugostiti trećeplasirani Radnik iz Bjeljine, u Doboju Futsal klub Doboj je domaćin Futsal klubu Konjic, FC Salines čitlućkom Brotnju, Bosna Kompred širokobriješkoj Hercegovini.

Subota, 10. decembar
Gornji Vakuf/Uskoplje: MNK Sloga – KMF Radnik u 19:00 sati

Nedjelja, 11. Decembar
Doboj: Futsal klub Doboj – Futsal klub Konjic 20:00 sati
Tuzla: MNK Bosna Kompred – MNK Hercegovina u 18:15 sati
Mostar: FC Mostar SG Staklorad – GFC Sarajevo u 17:00 sati
Tuzla: FC Salines – MNK Brotnjo u 16:00 sati

Ismet Nimanović


Nastavi čitati

NAJČITANIJE