Ino fudbal

Nakon plasmana u Ligu prvaka: Koga je Ahmedhodžić ovom gestikulacijom zvao u zagrljaj?

,

Ekipa Malmoa plasirala se u grupnu fazu Lige prvaka. Tako će Anel Ahmedhodžić i Adi Nalić imati priliku zaigrati u najprestižnijem klupskom takmičenju.

Malmo je sinoć sa 2:1 poražen u Bugarskoj od Ludogoretsa, ali su Šveđani ipak sa ukupnih 2:3 prošli dalje. Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka uslijedilo je veliko slavlje igrača Malmoa.

Anel Ahmedhodžić na svom je Instagram profilu nakon utakmice objavio dvije fotografije. Na prvoj se vidi kako Anel nekoga gestikulacijom rukama zove sebi, a druga fotografija otkriva da je to Adi Nalić.

Fudbal

Pogodak i dvije asistencije, Dino Hotić junak pobjede Cercle Bruggea

U okviru 16. kola belgijske Jupiler lige fudbaleri Cercle Bruggea dočekali su Mechelen na svom terenu, a sjajnu partiju u pobjedi domaćih pružio je bosanskohercegovački fudbaler Dino Hotić.

Dino Hotić je bio junak utakmice. Najprije je u 34. minuti susreta assistirao Edgarasu Utkusu za vodstvo domaćih, da bi potom gosti stigli do poravnanja, a sa rezultatom 1-1 otišlo se na odmor.

U nastavku je Dino Hotić u 63. minuti donio novu prednost domaćim sa bijele tačke, a pobjeda Cercle Bruggea ovjerena je u 77. minuti, kada je pogodio Matondo, a bh. fudbaler je na svoj konto dodao još jednu asistenciju.

Cercle Brugge je nakon 16 odigranih kola na 17. poziciji, te mu preostaje borba za opstanak.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Fudbal

Belenenses pokošen koronom! Protiv Benfice meč počeli sa devetoricom

Fudbaleri Belenensesa imaju velike probleme zbog koronavirusa u timu, pa su tako sa devet fudbalera počeli susret protiv Benfice večeras u okviru prvenstva Portugala.

Utakmica je počela, a već nakon 20-tak minuta susreta Benfica vodi rezultatom 0-2, jer je na terenu domaćih svega devet fudbalera, od čega dvojica golmana!

Felipe nije mogao računati na ostatak ekipe zbog koronavirusa, pa su administrativnim putem pokušali da registruju igrače iz drugog tima, ali u tome nisu uspjeli.

Čak 17 igrača zaraženo je koronavirusom i nagovještava se katastrofa za tim koji je treći otpozadi u prvenstvu Portugala.

Fudbal

Pogodak i dvije asistencije Mešanovića u pobjedi Kisvarde

Fudbaleri Kisvarde najprijatnije su iznenađenje mađarske OTP lige, a danas su u okviru 14. kola savladali MTK Budimpeštu rezultatom 5-0.

Asani je u sedmoj minuti susreta donio prednost domaćoj ekipi, a isti igrač je u 31. minuti uduplao prednost Kisvarde. Nedugo nakon toga gosti su ostali sa igračem manje, nakon što je Palincsar isključen zbog dva žuta kartona.

Kisvarda je “dotukla” protivnika u drugom poluvremenu golovima Matheusa, Bumbe i Jasmina Mešanovića. Vrijedi spomenuti da je bh. fudbaler pored pogotka upisao i dvije asistencije, a iz igre je izašao u 80. minuti susreta.

Kisvarda je trenutno drugoplasirana ekipa sa 27 osvojenih bodova, samo bod više ima Ferencvaros, ali i dvije utakmice manje.