Ino fudbal

Nakon što je Tuchel dobio otkaz: Ovaj čovjek preuzima Chelsea

,

Chelsea je postigao usmeni dogovor s trenerom Brightona Grahamom Potterom o tome da bude novi trener londonskog kluba, objavio je u četvrtak Sky Sports.

Potter bi trebao naslijediti Thomasa Tuchela, koji je dobio otkaz dan nakon poraza u utakmici prvog kola Lige prvaka od zagrebačkog Dinama (0-1).

Britanski mediji objavili su da bi Potter trebao postati novi trener Chelseaja prije utakmice protiv Fulhama u subotu. Brighton je pod vodstvom Pottera odlično krenuo u novu sezonu, nalazi se na četvrtom mjestu sa dva boda manje od vodećeg Arsenala.

Potter je u Brighton stigao u maju 2019. i sa njime je odradio tri sezone. Prve sezone odveo ih je do 15. mjesta u Premier ligi, druge do 16. mjesta, a prošle sezone su bili deveti. Prije dolaska u Brighton Potter je bio trener Swanseaja u drugoj engleskoj ligi.

Fudbal

Engleska i SAD u nokaut fazi, poznata prva dva para osmine finala Mundijala!

Večeras je odigrano treće kolo grupe B Svjetskog prvenstva u Kataru, a plasman u nokaut fazu takmičenja osigrale su selekcije Engleske i Sjedinjenih Američkih Država.

Engleska je igrala protiv Walesa i sasvim zasluženo upisala novu pobjedu. Iako u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, u nastavku su viđena čak tri.

Rashford je fenomenalnim pogotkom iz slobodnjaka u 50. minuti donio slavlje navijačima Engleske, a već u 52. bilo je 2-0. Drugi pogodak na utakmici postigao je Phil Foden. Tačku na pobjedu Engleske postavio je Rashford svojim drugim pogotkom, ovoga puta u 68. minuti utakmice. Wales nije ponudio apsolutno ništa i zasluženo su izgubili.

U drugoj utakmici selekcija SAD-a je slavila protiv Irana i osigurala plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva. Jedini pogodak na utakmici postigao je Christian Pulišić u 38. minuti utakmice na asistenciju Desta.

U nadoknadi vremena, u 99. minuti utakmice djeluje da je Iran žestoko oštećen. Reprezentativac Irana je pao u šesnaestercu protivnika, djelovalo je da je povučen, ali VAR nije gledao situaciju. Iranu je, podsjetimo, bio potreban pogodak za prolazak u osminu finala.

Poznata su i prva dva para osmine finala. Selekcija Engleske će igrati protiv Senegala i to će biti izuzetno dobra utakmica u najavi, dok će Nizozemska odmjeriti snage protiv Sjedinjenih Američkih Država.

Standings provided by Sofascore

Fudbal

Bh. trener najavio balkansko finale Svjetskog prvenstva

Fudbalska selekcija Srbije nalazi se u teškoj situaciji na Mundijalu u Kataru. Nakon prva dva kola Srbija se nalazi na posljednjem mjestu sa samo jednim osvojenim bodom.

Srbija je doživjela poraz od Brazila, a potom je remizirala protiv Kameruna. U posljednjem kolu potrebna joj je pobjeda protiv Švicarske uz to da Brazil ne izgubi od Kameruna.

S druge strane, naše zapadne komšije Hrvatska, nalazi se na prvom mjestu u grupi F sa četiri osvojena boda. Hrvatskoj će u posljednjem kolu biti potreban bod protiv Belgije kako bi osigurala nokaut fazu takmičenja.

Legendarni fudbaler Željezničara i bh. trener Nikola Nikić napisao je zanimljiv status na svom Facebook profilu.

“Lako je poslije bitke biti general. Svi mi iz fotelja komentarišemo i ja sam bio sluđen sa ona dva lagana gola, ali Piksi je sigurno želio najbolje. Nije isto biti na klupi i u sobi kao nebo i zemlja. Ja ću svim srcem navijati za Srbiju i Hrvatsku i da ako Bog da igraju u finalu. Naprijed Piksi legendo, naprijed Dalić!”, poručio je legendarni Nikola Nikić.

Fudbal

FIFA žestoko kaznila Njemačku

Svjetska krovna kuća fudbala (FIFA) novčano je kaznila reprezentaciju Njemačke sa 10,500 dolara.

Njemačka će morati platiti visoku novčanu kaznu zbog toga što uoči utakmice sa Španijom nisu poslali igrača na konferenciju za novinare čime su prekršili pravilo FIFA-e.

FIFA je zaprijetila Njemačkoj da, ukoliko se sličan scenario ponovi, Panceri će biti mnogo rigoroznije kažnjeni. Uoči susreta sa Španijom, samo je trener Flick prisustvovao obaveznom medijskom događaju dan prije utakmice.

Također, bar je jedan igrač trebao biti tamo, ali je Flick odlučio da ih poštedi dugog putovanja kako bi se što bolje pripremili za susret.

Naredna obavezna konferencija za novinare bit će održana u srijedu uoči posljednje i odlučujuće utakmice za Njemačku u grupi protiv Kostarike.