Fudbal

Nastavlja se agonija: Bešiktaš primio četiri gola, Pjanić odigrao čitav susret

,

Bešiktaš je nastavio sa katastrofalnom igrom i formom na susretu 14. kola turske Superlige. Bešiktaš je poražen na svom terenu od Giresuna sa čak 4-0.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je čitav susret za Bešiktaš, a njegova ekipa je četvrti put uzastopno poražena u prvenstvu Turske. Pjanić je prema portalu Sofascore dobio ocjenu 7,4 i bio najbolje ocijenjen igrač domaće ekipe.

Gosti su poveli u 22. minuti golom Diabatea iz penala, da bi Bešiktaš od 39. minute ostao sa igračem manje. Direktan crveni karton zaradio je Uysal, pa je Giresun do kraja meča imao brojčanu prednost.

Balde u 55. minuti pogađa za 0:2, a Serginho desetak minuta kasnije zabija gol za visokih 0:3. Momčad Giresuna je u 90. minuti postigla još jedan gol i to preko Champnessa.

Ino fudbal

Portugalski reprezentativac potpisao za engleski klub

Portugalski 25-godišnji nogometni reprezentativac Goncalo Guedes novi je igrač Wolverhamptona s kojim je potpisao petogodišnji ugovor, objavio je u ponedjeljak kasno navečer engleski premierligaš na svom mrežnom portalu.

Guedes je u Englesku stigao iz španske Valencije za koju je u prošloj sezoni postigao 13 pogodaka. U Valenciji je ovaj krilni napadač u pet sezona odigrao 178 utakmica i postigao 36 pogodaka uz 30 asistencija.

Guedes je produkt Benficine nogometne škole kroz koju je došao do prve momčadi u kojoj je debitirao sa 17 godina. Za Benficu je odigrao ukupno 67 utakmica i postigao 11 pogodaka, prije nego što je u siječnju 2017. prešao u Paris Saint-Germain. U Parizu se zadržao samo sezonu i pol i nastupio u samo 13 utakmica, a onda je ponovno pokazao svoj potencijal u dresu Valencije u kojoj je prvu sezonu proveo na posudbi iz PSG-a.

Gudes iza sebe ima 31 nastup za portugalsku reprezentaciju za koju je postigao sedam golova.

Glavni trener Wolverhamptona 46-godišnji Portugalac Bruno Lage surađivao je s Guedesom, dok je ovaj bio na počecima seniorske karijere u Benfici.

Ino fudbal

Zvanično: Fudbaler porijeklom iz BiH potpisao za Leipzig

Mladi 19-godišnji slovenski napadač Benjamin Šeško bit će novi igrač RB Leipziga, ali će do ljeta 2023. ostati u austrijskom prvaku Salzburgu u koji je stigao još 2019., objavio je u utorak njemački prvoligaš.

Šeško je za prvu momčad Salzburga prošle sezone postigao 11 pogodaka u 37 nastupa u svim natjecanjima, uključujući i šest utakmica koje je odigrao u Ligi prvaka. Svojim je pogocima i asistencijama pomogao Slazburgu da prošle godine osvoji dvostruku domaću krunu.

Za slovensku reprezentaciju Šeško je debitirao dan nakon što je proslavio 18. rođendan i do sada je sakupio 13 nastupa u kojima je postigao dva pogotka. Ovaj napadač porijeklom je iz BiH, a njegova majka je iz Doboja.

Šeško će 1. jula 2023. s RB Leipzigom potpisati petogodišnji ugovor.

“RB Leipzig je jedan od najboljih njemačkih klubova i jedan od najboljih u Europi iz godine u godinu. Klupska filozofija vjere u mlade igrače i igranja atraktivnog, napadačkog nogometa je idealna za mene. Usredotočen sam na sljedeću sezonu u Salzburgu, koju želim iskoristiti kako bih se nastavio razvijati i završiti s najvećim mogućim uspjehom”, izjavio je 195 cm visoki slovenski napadač u službenom priopćenju.