Domaći fudbal

Nastavlja se agonija, ni projektil Radovca nije pomogao, Radnik slavio protiv Veleža

,

Fudbaleri Veleža na svom su terenu dočekali ekipu Radnika iz Bijeljine u okviru 15. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine. Gostujući tim, inače posljednji tim na tabeli, slavio je pobjedu rezultatom 1-2.

Mostarski klub je pred svojim navijačima dočekao ekipu koja je poražena na posljednja četiri susreta, ali je danas uspjela ostati neporažena.

Velež je nastavio sa lošim rezultatima i na tabeli imaju svega 13 osvojenih bodova. Nakon poraza od Zrinjskog, te remija protiv Rudara u Prijedoru, Rođeni su svojim navijačima priredili novo neugodno iznenađenje.

Jedini pogodak u prvom poluvremenu postigao je Hasukić nakon gužve u šesnaestercu Veleža, a treba naglasiti da je golman Veleža Kačavenda direktan krivac za gol, jer je pogrešno procijenio situaciju i otišao “u prazno”. Na odmor se otišlo sa vodstvom Radnika.

U finišu utakmice šokantnih nekoliko minuta. Samir Radovac je projektilom u 85. minuti susreta donio Veležu poravnanje, ali je svega dvije minute poslije Šarić pogodio za novo vodstvo i pobjedu Radnika. Isti igrač je nakon dva žuta kartona dobio crveni karton, pa je gostujući tim igrao sa igračem manje posljednjih nekoliko minuta.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Velež na pragu velikog pojačanja, igrač iz Švicarske se već priključio pripremama

Mostarski Velež je nadomak velikog pojačanja. Igrači Veleža nalaze se na Kupresu na pripremama uoči nove sezone.

Ekipi se priključio i fudbaler koji bi mogao biti veliko pojačanje za mostarski tim. Radi se o Elviru Muminoviću, nekadašnjem kapitenu i juniorskom reprezentativcu Bosne i Hercegovine.

Muminović je prošao sve omladinske selekcije švicarskog Siona, nastupajući za U-17, U-19 i U-21 ekipu ovog švicarskog tima, sada bi karijeru mogao nastaviti u Veležu.

Očekuje se uskoro i potpis ugovora s Rođenim, a ovo bi svakako bila dobra vijest za Amara Osima i ekipu Veleža. Muminović pokriva poziciju defanzivnog veznog igrača.

Pobjede GM Gradnje, TR Salihovića i Džepa Ugrarak Product

Utakmicama 2. kola po grupama nastavljen je turnir Tri kornera penal, u grupi C TR Salihović i Gnojnice GM Gradnja su savaladali Fabriku najmještaja Maoles 7:1, a TR Salihović Auto praonu Orahovica 7:0, u grupi D Džepi Ugarak Product su zabilježili pobjedu proti Leyton Orijenta 6:3

Rezultati,
grupa C, 2. kolo, Gnojnice GM Gradnja – Fabrika namještaja Maoles 7:1 (Čolaković 3, Kapetanović, Memić, Pajić, Puce/Boloban),
grupa C, 2. kolo, TR Salihović – Auto praona Orahovica 7:0 (Smajić 3, Kapetanović 2, Milanović, Delihasanović),
grupa D, 2. kolo, Leyton Orijent – Džepi Ugrarak Product 3:6 (Kozić 2, Drina /Bilić 3, Mršo, Begeta, Zahiragić).

Raspored, petak 1. juli,
grupa D, 2. kolo u 19:45, Autoškola M&B – Caffe Garfild& Meris berber shop,
grupa A, 3. kolo u 20:45, Graewe Tadiv– Idbar,
grupa A, 3. kolo u 21:45, Agromilk – CTK Alati .

Ismet Nimanović

Veliko pospremanje na stadionu Rođeni (FOTO)

Trenutno se izvode radovi na stadionu mostarskog Veleža, Rođeni bi trebao izgledati izuzetno lijepo nakon završetka radova.

Velež i ove sezone očekuje nastup u Evropi, a svoje domaće utakmice opet će igrati najvjerovatnije na Grbavici u Sarajevu. Ipak, to će se u budućnosti promijeniti, jer će stadion Rođeni dobiti i licencu za odigravanja susreta pod okvirom UEFA-e.

Već početkom nove sezone Velež bi mogao domaće utakmice igrati na novom travnjaku, a u projektu će učestvovati i grad mostar sa 550.000 KM.

Pogledajte šta je zabilježio vjerni navijač Rođenih, Admir Buljko.