Video

Nevjerovatno: Upucali sudiju na utakmici na terenu

,

Utakmica amaterske lige u Argentini imala je nesvakidašnji završetak. Nesretnog suca Oscara Antonija Péreza (48) upucali su s dva metka kraj terena u mjestu Yerba Buena u provinciji Tucumán prošlu subotu.

Nesreća se dogodila na poluvremenu, dok se sudac odmarao na stolcu gledajući u mobitel. Skupina navijača prišla mu je i prigovarala zbog suđenja, a onda je jedan bezumnik izvadio vatreno oružje i ispalio dva hica u donji dio leđa, prenosi 24sata.hr.

Napadač je sjeo na motor i pobjegao, a policija ga i dalje traži. Hitna je na terenu spašavala život Pérezu i stabilizirala ga, a liječnici se i dalje u bolnici Ángel C. Padilla u Tucumánu bore za njegov život. Prema zadnjim informacijama je stabilno.

Zanimljivo, Pérezu to nije prvi incident s bijesnim navijačima. Prije osam godina nogometaš ga je opalio šakom u lice tokom utakmice koju je sudio.

Video

Fudbaler iz Nigerije pojačao Zrinjski i zadužio dres sa brojem 10

Fudbaleri Zrinjskog danas su se plasirali u play-off UEFA Konferencijske lige ostvarivši najveći uspjeh u klupskoj historiji u evropskim takmičenjima.

I dok je ekipa boravila u Kazahstanu, gdje je remizirala protiv Tobola, stigle su vijesti da su Mostarci angažovali novog fudbalera.

Ako je vjerovati Transfermarktu novi igrači Zrinjskog je internacionalac iz Nigerije.

Portal koji se bavi tržišnim vrijednostima fudbalera objavio je da je za Zrinjski potpisao Abdul Zubairu.

Nigerijac igra na poziciji centralnog veznog, rođen je 3. oktobra 1998. godine, visok je 165 cm, a redove prvaka BiH stiže iz Trenčina.

Navijači mostarskog tima priželjkuju da klub angažuje i jednog lijevog beka, a to bi mogao biti Denis Marandici, reprezentativac Moldavije, koji je do ovog ljeta nosio dres Celja.

Domaći fudbal

Pogledajte slavlje u svlačionici Tuzla Citya nakon što su pregazili Sarajevo

Fudbaleri Tuzla Citya sinoć su u zaostaloj utakmici 1. kola m:tel Premijer lige BiH rezultatom 1:5 pobijedili Sarajevo.

Nakon utakmice uslijedilo je veliko slavlje u svlačionici Tuzlaka, a u svlačionici se pjevao hit Sinana Sakića “Lijepa do bola”.

Popravili utisak

"Naša prva ideja je bila da popravimo utisak iz prve utakmice protiv Slobode. Mislim da smo to uspjeli. Sama utakmica, odlučili smo se za visoki presing od početka. Znali smo da nemamo šanse ako se vratimo duboko na svoju polovicu. Uspjeli smo doći do pozitivnog rezultata. Drugo poluvrijeme, gdje Sarajevo lomi svoje protivnike osvježavajući, na kraju čestitam svojim igračima, po meni je zaslužena pobjeda”, rekao je Dragan Jović nakon utakmice.

Ino fudbal

Džeko postigao dva pogotka u ubjedljivoj pobjedi Intera

Fudbaleri Intera odigrali su prijateljsku utakmicu protiv Sant'Angela te su slavili sa uvjerljivih 11:0.

Edin Džeko počeo je utakmicu od prve minute te je dva puta pogađao mrežu protivnika. Kapiten reprezentacije Bih strijelac je bio u 3. i 30. minuti utakmice.

U listu strijelaca još su se upisali Hakan Calhanoglu, Romelu Lukaku, Denzel Dumfries, Lautaro Martinez, Henrikh Mkhitaryan, Roberto Gagliardini, Joaquin Correa i Cesare Casade.

Inter novu sezonu italijanskog prvenstva otvara 13. augusta gostovanjem kod Leccea.