Novi potpis na Koševu

,

Član Akademije FK Sarajevo, Nidal Čelik, potpisao je profesionalni ugovor sa bordo klubom.

Čelik je rođen 17. jula 2006. godine i radi se o jednom od najtalentovanijih mladih fudbalera u svojoj generaciji.

Nidal igra na poziciji stopera, a iako je još uvijek pionir, prethodnu sezonu prekomandovan je u kadetsku selekciju FK Sarajevo za koju je odigrao 29 utakmica u Omladinskoj U17 Premijer ligi BiH.

Čelik je bio i standardni pionirski reprezentativac, a nedavno je debitovao i za kadetsku reprezentaciju Bosne i Hercegovine. Vjernost FK Sarajevu potpisao je do 2025. godine.

Preminuo član zlatne generacije NK Čelik

Preminuo je legendarni fudbaler i član zlatne generacije NK Čelik Zenica, Petar Mićić.

“S tužnim srcem smo primili vijest da je na bolji svijet preminuo Petar Mićić, bivši igrač i član zlatne generacije NK Čelik Zenica.

Rođen je 21. avgusta 1946. godine u Mileševu kod Vrbasa. Popularnog Micketa, kako su ga svi zvali, fudbalski svijet je odveo u Zenicu, naš Čelik, 1970-te godine. U Čeliku je za dvije i po godine imao 70 prvoligaših nastupa i šest prvenstvenih pogodaka. Učestvovao je u prvom od dva Čelikova osvojena Srednjoevropska kupa.

U Gorici, u Italiji, 1971. crno-crveni su trijumfovali nad Austrijom Salzburg 3:1, a Petar Mićić je postigao jedan gol.

Neka je vječna slava starom majstoru fudbala i bivšem igraču našeg Kluba.”, poručili su iz zeničkog kluba.

NSBiH ostaje bez selektora: Evo ko je nasljednik Amara Osima na klupi Veleža

Amar Osim i Velež sporazumno su se razišli. Novi predsjednik Upravnog odbora Rođenih Senad Kevelj džentlmenski je dogovorio prekid saradnje. Osim će dobiti “otpremninu”, a Velež će uskoro dobiti novog trenera.

Kancelariju su već zatrpali mailovi s biografijima kandidata.

Ima zvučnih imena, ali i onih koji preko Veleža traže put ka vlastitoj afirmaciji.

Navijači Veleža najradije bi da Osima zamijeni Mostarac, veležovac. Mnogi smatraju da je Avdo Kalajdžić zaslužio šansu, ali klupska živa legenda nema profi licencu, pa on i dalje ostaje “vojnik kluba” .

Neki smatraju da bi šansu trebalo dati Saninu Pintulu, koji posjeduje profi licencu, a trenutno uspješno vodi jednog švicarskog trećeligaša. Pintul je dijete Veleža i bh.reprezentativac.

Nije mali broj onih koji bi na klupi Rođenih najradije vidjeli Feđu Dudića, najuspješnijeg poslijeratnog trenera Veleža.

Bez šansi nije ni Kemal Alispahić, trener koji je vodio Želju i Sarajevo, a uspješno je radio u nekoliko inostranih klubova. Alispahić posjeduje ogromno iskustvo, radeći u Želji osvajao je trofeje.

Čini se da je klupi najbliži jedan bivši igrač i trener Rođenih. Aktuelni selektor U 17 BiH Nedim Jusufbegović najozbiljniji je kandidat za trenera Veleža.

Ukoliko dođe do toga NSBiH će potražiti novog selektora kadetske reprezentacije. Jusufbegović, koji je na selektorskoj poziciji zamijenio Nermina Šabića, dosta dobro je vodio kadete BiH.

(Sportske.ba)

Željezničar minimalno poražen od Konyaspora na Grbavici

Prijateljsku utakmicu na Grbavici odigrale su ekipe Željezničara i turskog Konyaspora. Turski klub upisao je pobjedu rezultatom 1-2.

Već u 13. minuti utakmice bilo je 2-0. Strijelac prvog pogotka u ranim minutama utakmice bio je Ikpeazu, dok je u 13. minuti Pavičić pogodio mrežu Željezničara za 2-0.

Plavi s Grbavice smanjili su na 2-1 u 22. minuti pogotkom Hajdarevića. Hajdarević je savladao bh. reprezentativnom golmana Ibrahima Šehića, koji je od prve minute stajao na golu turskog kluba. U finišu prvog poluvremena Šehić je napustio teren uz ovacije sa tribina.

U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka, susret je završen minimalnim porazom Željezničara.

Ovom utakmicom fudbaleri Željezničara oprostili su se od navijača na Grbavici što se tiče ove godine.