Ino fudbal

Odigrana najskuplja utakmica na svijetu: Premiership dobio 20. člana za sljedeću sezonu

,

U finalu Play-offa za ulazak u Premier ligu engleske Fulham je rezultatom 0:1 slavio protiv Aston Ville na Wembleyu i tako ušao u posljednji voz za

Gol odluke, vrijedan nekoliko desetina miliona, postigao je Cairney u 23. minuti utakmice. Fulham je u 70. ostao i sa igračem manje jer je Odoi dobio drugi žuti karton, ali Aston Villa i pored toga nije uspjela stići do izjednačenja.

Fulham se tako vratio u ligu najjačih nakon što su iz nje ispali u sezoni 2013/2014.

Aston Villa 0:1 Fulham (Cairney 23’)

Fudbal

Arsenal ga želio, pa odustao: Real ga sada može prodati za 100 miliona eura

Fudbalska zvijezda Real Madrida, Federico Valverde, je 2014. godine bila na korak od Arsenala.

Tadašnji trener, Arsene Wenger napravio je prvi potez kako bi doveo 24-godišnjeg Urugvajca, koji je čak pozvan na trening. Mirror je objavio da je Valverde na Twitteru objavio sljedeće:

“Sretan sam. Što može biti ljepše nego završiti godinu s prekrasnom vijesti, a to je da na poziv Arsenala putujem u Englesku.” Mirror ističe kako je u međuvremenu taj tvit obrisan. Španjolski As pak tvrdi da je Arsenal već bio postigao dogovor oko ugovora s veznjakom.

Ipak, interes je nestao, te čelni ljudi Arsenala nisu poslali ni službenu ponudu Penarolu, u kojem je Valverde tada igrao. U međuvremenu postigao je sedam golova za reprezentaciju na južnoameričkom U-17 prvenstvu, a onda se pojavio Real Madrid.

Real je Valverdea platio pet miliona eura. U 157 utakmica za kraljevski klub zabio je deset golova i ostvario deset asistencija, te osvojio špansko prvenstvo i Ligu prvaka.

Navodno je Real Madrid odbio ponudu Liverpoola od 100 miliona eura, a to bi bio drugi najveći izlazni transfer u historiji kluba nakon Cristiana Ronalda, kojeg je Juventus 2018. godine platio 117 miliona eura.

Aktuelni ugovor Valverdea s Realom vrijedi do 2027. godine, a ove sezone postigao je četiri pogotka u devet utakmica.

Fudbal

Zbog rezultata u Podgorici, Rumuniji je uzalud vodstvo protiv Zmajeva

Fudbalska reprezentacija Finske u Podgorici ima prednost nad Crnom Gorom rezultatom 0-2.

Nakon što nije bilo pogodaka u prvom poluvremenu, u nastavku su već viđena dva, oba u mreži domaće selekcije. Zbog isključenja Tomaševića u prvom poluvremenu, Crnoj Gori otežan je posao u posljednjem kolu Lige nacija.

Finska je iskoristila brojčanu prednost i goolovima Antmana i Kallmana stigla do velike prednosti.

Ovaj rezultat ne odgovara Rumuniji iako ima prednost od 1-0 protiv BiH. U ovim trenucima Rumunija je na posljednjem mjestu, dok bi se Finska izvukla…

Ukoliko ovako ostane, Rumunija će naredne sezone u Ligi nacija igrati u C diviziji.

Fudbal

Juventus pikirao “novog Modrića” od 50.000.000 eura?!

Juventus će, kako stvari stoje, imati sezonu za zaborav. Stvari ne izgledaju najbolje, Stara dama se muči na svim frontovima.

Vidjet ćemo kako će sve izgledati na terenu kada se iz povreda vrate Chiesa i Pogba, ali Juventus već traži pjoačanja za narednu sezonu. Na listi se nalazi veznjak Rennesa – Lovro Majer.

Hrvatski reprezentativac je od prošle sezone u Francuskoj, Dinamo Zagreb ga je prodao Rennesu za sumu od 12 miliona eura, sada se njegova tržišna vrijednost procjenjuje na 50 miliona eura.

Lovro je imao sjajnu sezonu u Ligue 1, pored dobrih poteza kreativac je uspio da šest golova i osam asistencija u Francuskoj.

Manje igra početkom nove sezone, vraća se iz povrede, ali je pokazao umijeće u reprezentaciji Hrvatske, gdje je pogađao i asistirao u susretima Lige nacija protiv Danske i Austrije.

Piše se da je Juventus pikirao Majera, vidjet ćemo šta će od svega biti.