Podslider

Odlični Bašić napravio iznenađenje!

,

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bešić danas je kreirao iznenađenje na Challenger turniru u Njemačkoj. On je danas savladao prvog nositelja Pabla Andujara sa 2:1 u setovima.

Bašić je prvi set izgubio od Španca sa 7:5, ali je potom uslijedio preokret. U drugom setu naš teniser je slavio sa identičnih 7:5, da bi u treći set za 23 minuta riješio u svoju korist sa 6:0 i izborio prolaz u osminu finala. Tamo ga čeka Francuz Tristan Lamasine.

BH talenti

PIONIRI FK BATONA ŠAMPIONI ŠAMPIONA

Fudbalski klub Baton iz Sarajevo, generacija 2007. godište, pobjedom nad FK Slavijom u gostima od 1:0, postali su šampioni pionirske lige Kantona Sarajevo u sezoni 2021/2022 godina. Prva utakmica je završila rezultatom 1:1 na Koševu

Pionirska liga Kantona Sarajevo (2007. godište) je imala četiri grupe, A, B, C i D.

U grupama A i B apsolutnu dominaciju su imale ekipe Batona, s tim što je u grupi B učestvovala generacija 2008. godište koja je također bila prvak. Pravilo je da na kraju sezone po dvije ekipe iz A i B grupe učestvuju u razigravanju, da bi se došlo do šampiona lige.

“Imali smo napornu godinu ali smo vrijedno radili što se na kraju ispalatilo,” rekao je trener šampionske ekipe Haris Haskić. “Čestitam prije svega igračima na trudu i zalaganju, zatim pomoćnom treneru Murisu Krki, upravi i roditeljima. Hvala FK Slaviji na dobroj utakmici i korektnom sportskom nadmetanju.”

Domaći fudbal

Velež slavio pobjedu i ostavio Rudar u zoni ispadanja

Fudbaleri Veleža dočekali su prijedorski Rudar u okviru 29. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine i slavili minimalnu pobjedu rezultatom 1-0.

Mostarski klub je pred svojim navijačima ostvario pobjedu nakon poraza u prošlom kolu od Leotara u gostima. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali u drugom jeste.

Mrežu Rudara pogodio je Demir Peco u 67. minuti utakmice. Iako je bilo prilika do kraja utakmice, rezultat se nije mijenjao. Mostarski klub ostvario je pobjedu i dodatno zakomplikovao situaciju za opstanak ekipi Rudara.

U preostala četiri kola fudbaleri Veleža odmjerit će snage protiv Zrinjskog u gostima, Tuzla Cityja kući, Borca u gostima i Sarajeva pred svojim navijačima.

Osim toga, mostarski klub će se boriti za trofej Kupa Bosne i Hercegovine 19.05. protiv ekipe Sarajeva u finalu ovog takmičenja.

S druge strane, Rudaru predstoje utakmice protiv Posušja, Leotara, Radnika i Zrinjskog. Obzirom na raspored, Rudar bi se možda i mogao nadati nekom čudu i eventualnim pobjedama protiv izravnih konkurenata u borbi za opstanak, isti i izboriti na kraju.