Domaći fudbal

Optimizam u taboru Borca, Mudrov: “Bolji smo i savladaćemo Moševac”

,

U subotu sa početkom u 15,30 sati na stadionu „Šibovi“ u Jelahu igra se meč 8 kola druge lige FBiH-centar a gdje će domaći FK Borac ugostiti ekipu NK Moševac.

Biće ovo jedan od zanimljivijih i neizvjesnijih mečeva ovog kola a u kome će najviše profitirati navijači oba rivala. Očekuje se otvorena igra oba tima, sa puno borbenosti, htijenja, prilika pred oba gola i naravno lijepih zgoditaka. U domaćem taboru rapoloženje je na najvišem nivou, dodatni stimulans ulila je pobjeda u prošlom kolu u gostima protiv Unisa, i sada svi igrači (Bošnjak, Jupić, Osmić, Pilav, Ahmetović, Travnjak, Čamdžić…) koji su u rosteru za ovaj susret, jedva čekaju da istrče na zeleni „tepih“ nogometnog hrama u Jelahu i da pred svojim vjernim navijačima još jednom potvrde svoj kvalitet, znanje, talenat…

U ekipi Borca izuzetno respektuju i cijene ekipu Moševca, svjesni su da je to tim koji je spoj mladosti i iskustva (Gajdić, Džafić, Hajdić, Kaknjo, Spahić, Avgustinović, Krehmić…) i koji može zadati dosta problema svakom rivalu, bez obzira gdje se meč igrao.

No, uz sve pohvale gostima, u domaćem taboru znaju da i oni imaju sjajnu ekipu koja u svakom meču ide na pobjedu bez obzira na ime rivala. Pred ovaj izuzetno bitan meč za oba rivala, domači nogometni majstor Harun Mudrov, rekao je sljedeće:

– Biće ovo veoma dobar meč u kome oba rivala žele ostvariti pobjedu. Svjesni smo da su gosti čvrst rival, ekipa koja igra nadahnuto i koja želi parirati svakom protivniku. Moševac igra vrlo dobro,imaju par sjajnih igrača, ali mi smo maksimalno spremni i silno motivisani da zabilježimo novi trijumf i još više se primaknemo vodećoj Bosni koja nam bježi samo 4 boda. U ovom susretu od prvog minuta krenučemo ofanzivno, borbeno, rastrčano,požrtvovano… jer samo takvim pristupom tokom svih 90 minuta možemo pobijediti čvrstu ekipu Moševca. Koristim priliku da pozovem naše vjerne navijače da dođu u što većem broju, da nas bodre cijeli tok meča, oni su naš dvanaesti igrač na travnjaku i nadam se da ćemo svi zajedno proslaviti našu novu tricu.

Razgovarao Rešad MAMELA (sportske.ba)

NSBiH ostaje bez selektora: Evo ko je nasljednik Amara Osima na klupi Veleža

Amar Osim i Velež sporazumno su se razišli. Novi predsjednik Upravnog odbora Rođenih Senad Kevelj džentlmenski je dogovorio prekid saradnje. Osim će dobiti “otpremninu”, a Velež će uskoro dobiti novog trenera.

Kancelariju su već zatrpali mailovi s biografijima kandidata.

Ima zvučnih imena, ali i onih koji preko Veleža traže put ka vlastitoj afirmaciji.

Navijači Veleža najradije bi da Osima zamijeni Mostarac, veležovac. Mnogi smatraju da je Avdo Kalajdžić zaslužio šansu, ali klupska živa legenda nema profi licencu, pa on i dalje ostaje “vojnik kluba” .

Neki smatraju da bi šansu trebalo dati Saninu Pintulu, koji posjeduje profi licencu, a trenutno uspješno vodi jednog švicarskog trećeligaša. Pintul je dijete Veleža i bh.reprezentativac.

Nije mali broj onih koji bi na klupi Rođenih najradije vidjeli Feđu Dudića, najuspješnijeg poslijeratnog trenera Veleža.

Bez šansi nije ni Kemal Alispahić, trener koji je vodio Želju i Sarajevo, a uspješno je radio u nekoliko inostranih klubova. Alispahić posjeduje ogromno iskustvo, radeći u Želji osvajao je trofeje.

Čini se da je klupi najbliži jedan bivši igrač i trener Rođenih. Aktuelni selektor U 17 BiH Nedim Jusufbegović najozbiljniji je kandidat za trenera Veleža.

Ukoliko dođe do toga NSBiH će potražiti novog selektora kadetske reprezentacije. Jusufbegović, koji je na selektorskoj poziciji zamijenio Nermina Šabića, dosta dobro je vodio kadete BiH.

(Sportske.ba)

Željezničar minimalno poražen od Konyaspora na Grbavici

Prijateljsku utakmicu na Grbavici odigrale su ekipe Željezničara i turskog Konyaspora. Turski klub upisao je pobjedu rezultatom 1-2.

Već u 13. minuti utakmice bilo je 2-0. Strijelac prvog pogotka u ranim minutama utakmice bio je Ikpeazu, dok je u 13. minuti Pavičić pogodio mrežu Željezničara za 2-0.

Plavi s Grbavice smanjili su na 2-1 u 22. minuti pogotkom Hajdarevića. Hajdarević je savladao bh. reprezentativnom golmana Ibrahima Šehića, koji je od prve minute stajao na golu turskog kluba. U finišu prvog poluvremena Šehić je napustio teren uz ovacije sa tribina.

U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka, susret je završen minimalnim porazom Željezničara.

Ovom utakmicom fudbaleri Željezničara oprostili su se od navijača na Grbavici što se tiče ove godine.

ZVANIČNO: Velež imenovao direktora

Fudbalski klub Velež Mostar obavještava sve svoje članove, navijače i prijatelje kluba da je gosp. Sanjin Alagić imenovan za novog direktora našeg kluba, saopštili su iz Veleža.

Sanjin Alagić je rođen 1977. godine, a u dosadašnjoj karijeri uspješno je radio u Akademiji FK Sarajevo, bio je član stručnog štaba mlade reprezentacije naše zemlje pod vodstvom Vinka Marinovića, a imao je i inostrane angažmane u Slovačkoj, Bahreinu, Kuvajtu i Keniji.

Sanjinu Alagiću želimo iskrenu dobrodošlicu među Rođene i, naravno, mnogo dobrog zdravlja i uspjeha u budućem radu u našem Klubu, navodi se u saopštenju.