Fudbal

Peljto sudi utakmicu Lige prvaka, evropski zadatak dobio i Bilbija

,

Bosanskohercegovačke sudije delegirani su za utakmice Uefa takmičenja naredne sedmice.

Najbolji bh. sudija Irfan Peljto dobio je zadaću da sudi susret Lige prvaka između Qarabaga i Zuricha. Prvi pomoćnik je Senad Ibrišimbegović, drugi asistent Davor Beljo, a za semafor će biti zadužen Miloš Gigović.

Evropski zadatak imat će i Luka Bilbija, koji će suditi duel Konferencijske lige između Spartaka iz Trnave i Newtowna. Asistenti će mu biti: Aleksandar Smiljanić i Damir Lazić, a četvrti sudija bit će Antoni Bandić.

Fudbal

Ogromna svota novca svakom igraču Njemačke pojedinačno ako osvoje Mundijal!

Svaki njemački fudbalski reprezentativac bit će nagrađen sa po 400.000 eura u slučaju osvajanja Svjetskog prvenstva u Kataru, saopštio je FS Njemačke (DFB).

Ovo znači da bi fudbaleri dobili po 50.000 eura više nego što bi bio slučaj da su osvojili prethodni Mundijal u Rusiji 2018. godine, kada je za trijumf bilo predviđeno po 350.000 dolara.

„Održali smo intenzivnu diskusiju u dobroj i konstruktivnoj atmosferi. Na kraju smo pronašli prihvatljivo rješenje za sve“, rekao je predsjednik DFB Bernd Neuendorf.

Prema dogovoru, svaki igrač dobiće po 50.000 eura za prvo mjesto u grupi, po 100.000 za plasman u četvrtfinale, a po 150.000 za plasman u polufinale. Osvajanje trećeg mjesta svakom igraču donijet će po 200.000 eura, a plasman u finale po 250.000 eura.

Domaći fudbal

Sigurna pobjeda GOŠK-a u Lukavcu, Zvijezda bolja od Bratstva

U subotu 24. septembra odigrano je sedam utakmica m:tel Prve lige FBiH, lideri na tabele GOŠK iz Gabele nakon prvog poluvremena imao je prednost u Lukavcu 0:2, pogađali su Šero u 21’ i Nižić u 33’, Šero je pred kraj imao veliku priliku za 0:3, ali je promašio prazan gol. U drugom dijelu utakmice mreže su mirovale i nova pobjeda Gabeljana.

U Srebreniku nakon prvog poluvremena izm,eđu OFK Gradine i Goražda, Mehmedović je u 10’ doveo domaće u prednost 1:0, da bi Konjilić u 29 izjednaćio na 1:1. U 49’ Sjepanović je ponovo doveo domaći sastav u prednost u 49’ od 2:1, što je i konačan rezultat.

Gradačaćka Zvijezda je ugostila gračaničko Bratstvo, Mujagić je doveo domaće u vodstvo u 17’ četiri minute kasnije Fačić je povečao na 2:0, minutu prije kraja prvog poluvremene Ljuca je pogodio za 2:1

U Travniku bivši premijerligaš Travnik za rivala je imao kakanjski Rudar, Husagić je u 11’ zatresao mrežu domaćih 0:1, da bi Džafić u 26’ povećao prednost Kaknjaca 0:2. U 70’ Goralija je pogodio za 0:3.

U Bihaću Jedinstvo i Tomislav su igrali derbi začelja, Merdović je doveo Tomislav u prednost 11’ 0:1, da bi Merdović izjednačio u 33’ 1:1. U Drugom dijelu utakmice Banović je u 64’ postiao gol za pobjedu Tomislava 1:2.

U Hadžićima domaći Radnik je ugostio BFK Simm Bau, Husein Poturalić je pred kraj utakmice postigao gol za veliku pobjedu svoje ekipa 0:1, u Doboju kod Kaknja domaća Mladost DK i banovička Budućnost su odigrali bez golova.

Ovo kolo nedjeljnim susretom su u Olovu odigrali Stupčanica i tešanjski TOŠK, u prvom poluvremenu mreže su mirovale, tako je bilo i u drugom poluvremenu.

Gradačac: NK Zvijezda – NK Bratstvo 3:1 (Mujagić 17’ 61’ Fačić 21'/Ljuca 44’)
Hadžići: FK Radnik – BFK Simm Bau 0:1 (Poturalić 84’)
Lukavac: FK Radnički – NK GOŠK 0:2 ( Šero 21’ Nižić 33’)
Srebrenik: OFK Gradina – FK Goražde 2:1 (Mehmedović 10’ Stjepanović 49'/Konjalić 39’)
Doboj Kakanj: FK Mladost – FK Budućnost 0:0
Travnik: NK Travnik – FK Rudar 0:3 (Husagić 11’ Džafić 26’ Goralija 70’)
Bihać: NK Jedinstvo – NK Tomislav 1:2 (Merdović 33’ /Šiško 11’ Banović 64)

Subota, 1.oktobar
Gračanica: NK Bratstvo – NK Travnik, Srebrenik: OFK Gradina –NK Zvijezda, Goražde : FK Goražde – BFK Simm Bau, Gabela: NK GOŠK – FK Mladost, Banovići: FK Budućnost – Radnik (H),Kakanj: FK Rudar – NK Stupčanica, Tešanj: NK TOŠK – NK Jedinstvo, Tomislavgrad: NK Tomislav – FK Radnički

Lista strijelaca,
5 golova, Sedin Ljuca (NK Bratstvo), Nihad Šero (NK GOŠK), Ajdin Mujagić (NK Zvijezda), Eldin Mehmedović (OŠK Gradina)
4 gola, Husein Poturalić (BFK Simm Bau), Kenan Šarić (NK TOŠK), Aldin Hrvanović (Radnički), Vedin Kulović (Mladost DK), MunIb Karahmetović (NK Stupčanica),
3 gola, Dino Kalesić (NK Zvijezda), Husein Poturalić (BFK Sim Bau), Asim Zec (NK Travnik), Ahmed Hasanović (Goražde), Anel Husić (Budućnost)

Ismet Nimanović

BH Reprezentacija

Prevljak: “Imamo svijetlu budućnost, trebamo ostati na zemlji”

Danas je održana službena press konferencija reprezentacije Bosne i Hercegovine na kojoj su se obratili selektor bh. reprezentacije Ivaylo Petev, te bh. reprezentativac Smail Prevljak.

Na našem portalu možete pronaći izjavu Ivayla Peteva, a Smail Prevljak je istakao, između ostalog, da trebamo ostati na zemlji i ovako i dalje raditi.

„Tačno da smo riješili sve i osigurali prvu poziciju, ali svaka utakmica za reprezentaciju nam je značajna. Daćemo svoj maksimum da ostvarimo pobjedu i da završimo ovaj ciklus bez poraza. Neće biti laka utakmica, Rumuniji treba pobjeda. Međutim, mi smo došli da se pokažemo i igraćemo na pobjedu. To je naš cilj. Kroz ovaj ciklus smo vidjeli da imamo svijetlu budućnost, mlađi igrači su se istakli i stvorila se pozitivna energija energija. Trebamo ostati na zemlji i nastaviti ovako raditi. Boriti se svi za jednog i rezultati sigurno neće izostati.“

Nakon press konferencije počeo je trening našeg tima.