PODIJELI

Od 21 sat odigrano je preostalih šest utakmica nove sezone Lige prvaka.

Javnosti u BiH, bez dileme, je bio najzanimljiviji duel na Camp Nou gdje su u duelu između Barcelone i Ferencvaroša od prve minute nastupila trojica reprezentativaca.

Na kraju je, očekivano, slavio katalonski sastav s 5:1. Mađare je načeo Messi u 27. minuti golom iz penala koji je napravio Adnan Kovačević, a do odlaska na odmor prednost Blaugrane je udvostručio Fati.

Odmah na otvaranju drugog dijela Barcelona postiže i treći pogodak, ovoga puta preko Coutinha, no u finišu i Ferencvaroš zabija. Prvi gol Ferencvaroša u Ligi prvaka, ne bilo gdje i ne bilo protiv koga, postiže Kharatin s bijele tačke. Ako su se Mađari išta ponadali nakon gola, svaka nada ubrzo je nestala jer je Barcelona u 82. i 89. minuti preko Pedrija i Dembelea riješila sve dileme oko pobjednika na Camp Nou.

Pjanić je igrao do 76. minute kada ga je zamijenio Busquets, dok su Kovačević i Ćivić na drugoj strani odradili cijeli meč.

Malo manje reflektora bilo je u Leipzigu, gdje je Edin Višća gostovao sa svojim Basakšehirom koji je ujedno debitant u Ligi prvaka. Na kraju je njemački sastav opravdao ulogu favorita i slavio s 2:0 golovima Angelina, a trijumf je zabilježio i Manchester United koji je s 2:1 bio bolji od aktuelnog viceprvaka Evrope Paris Saint-Germaina. Za Crvene đavole su pogađali Fernandes i Rashford, dok je preostali gol zapravo autogol Martiala.

Lazio je savladao Borussiju Dortmund s 3:1, Chelsea i Sevilla su odigrali neriješno na Stamford Bridgeu (0:0), a pobjednika nije bilo ni u dvoboju debitanata Rennesa i Krasnodara koji je završen rezultatom 1:1.