Fudbal

Petarda Bayerna za 34. minute!

,

Fudbaleri Bayern Minhena gostuju Bayer Leverkusenu u okviru osmog kola njemačke Bundeslige.

Na semaforu BayArene je u 38. minuti pisalo: 0-5. Silni minhenski gigant je utrpao pet komada Leverkusenu u svega 34. minute susreta.

U četvrtoj minuti Lewandowski je postigao vodeći gol za Bayern. U 30. minuti isti igrač je postigao svoj drugi pogodak, a na 0-3 je  u 34. minuti povećao Muller.

U 35. i 38. minuti utakmice Gnabry je postigao dva pogotka za nestvarnih 0-5 nakon nepunih 45 minuta igre.

Kako li će završiti ovaj susret?!

Fudbal

Pogodak i dvije asistencije Mešanovića u pobjedi Kisvarde

Fudbaleri Kisvarde najprijatnije su iznenađenje mađarske OTP lige, a danas su u okviru 14. kola savladali MTK Budimpeštu rezultatom 5-0.

Asani je u sedmoj minuti susreta donio prednost domaćoj ekipi, a isti igrač je u 31. minuti uduplao prednost Kisvarde. Nedugo nakon toga gosti su ostali sa igračem manje, nakon što je Palincsar isključen zbog dva žuta kartona.

Kisvarda je “dotukla” protivnika u drugom poluvremenu golovima Matheusa, Bumbe i Jasmina Mešanovića. Vrijedi spomenuti da je bh. fudbaler pored pogotka upisao i dvije asistencije, a iz igre je izašao u 80. minuti susreta.

Kisvarda je trenutno drugoplasirana ekipa sa 27 osvojenih bodova, samo bod više ima Ferencvaros, ali i dvije utakmice manje.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Fudbal

Mogu li Pazarci konačno slaviti u prvenstvu Srbije?!

Fudbaleri Novog Pazara trenutno su posljednjeplasirana ekipa Srbijanske Super lige sa 12 osvojenih bodova u 17 odigranih susreta.

Novi Pazar dočekat će Proleter u ponedjeljak, a to će biti dobra šansa da Pazarci konačno stignu do tri boda, a samim tim onda i da se priključe u borbi za opstanak. Sada on djeluje daleko, ali ima dovoljno neodigranih utakmica, pa sve opet zavisi o njima.

Zanimljiv je svakako podatak da je Novi Pazar u posljednjih pet ligaških susreta zabilježio isto toliko remija. Svaka utakmica je završena bez pobjednika, a u tri susreta Novi Pazar je imao prednost, pa je prokockao, dok su dva puta Pazarci stizali zaostatak i osvajali po bod.

Remije su upisali protiv Napretka i Čukaričkog, obje utakmice po 1-1, dok su pred svojim navijačima remizirali redom protiv Radnika, Bačke Topole i Čukaričkog.

Fudbal

Kenan Kodro dvostruki strijelac u pobjedi Fehervara

U okviru 14. kola mađarske lige fudbaleri Fehervara slavili su pobjedu nad Gyirmotom rezultatom 3-2, a bh. reprezentativac Kenan Kodro postigao je dva pogotka za domaći sastav.

U 10. minuti Fehervar je stigao do prednosti golom Nikolicsa sa bijele tačke, ali Varga u 37. minuti donosi poravnanje gostima, također sa bijele tačke.

Kodro je u 49. minuti susreta iz još jednog penala donio novo vodstvo domaćoj ekipi, da bi u 84. minuti povisio na 3-1. Bh. reprezentativac, koji je igrao do 86. minute susreta, ubilježio je osam golova u svim takmičenjima ove sezone.

Fehervar je trenutno četvrti sa 23 boda, dok je Gyirmot desetoplasirani sa 13 bodova.