Ino fudbal

Pjanić zaigrao protiv Manchester Citya, Barcelona ispustila pobjedu zbog smiješnog penala

,

Fudbaleri Barcelone večeras su u prijateljskoj utakmici pred više od 90.000 gledatelja na Nou Campu remizirali protiv Manchester Citya. U vrlo zanimljivoj utakmici na kraju je bilo 3:3.

Xavi i Pep Guardiola za ovaj prijateljski susret promiješali su karte.

Manchester City je poveo golom Alvareza u 21. minuti susreta, ali je u 29. minuti Aubameyang izjednačio na 1:1.

Do proekreta je Barcelona došla u 69. minuti golom De Jonga. Za 2:2 je zabio u 70. minuti.

Novo vodstvo Barceloni donio je Depay u 79. minuti, ali je Mahrez duboko u nadoknadi s penala izjednačio na 3:3. Penalu je prthodilo padanje Haalanda u šesnaestercu, koji je inscenirao kontakt sa Christiansenom.

Reprezentativac BiH Miralem Pjanić u ovoj utakmici zaigrao je od 72. minute umjesto Sergija Busquetsa.

Fudbal

Poznati su novi termini za prve dvije utakmice osmine finala Mundijala, nema stajanja!

Grupna faza Svjetskog prvenstva ušla je u posljednji krug koji će trajati do petka, a onda već od subote startaju mečevi osmine finala ovog takmičenja.

Večeras smo dobili konačan rasplet u grupama A i B, Nizozemska i Engleska opravdali su uloge favorita i očekivano sačuvali prva mjesta, te tako zakazali susrete protiv Senegala, odnosno SAD-a.

Prvi susret osmine finala igrat će upravo Nizozemska i SAD, i to u subotu od 16 sati, dok će Engleska i Senegal svoj meč igrati dan kasnije, u nedjelju od 20 sati.

Sutra su na programu susreti grupa C i D, kada ćemo saznati ko će na Francuze u nedjelju od 16 sati, to mogu bukvalno da budu svi – Poljska, Argentina, Meksiko ili Saudijska Arabija. Upravo će neko od te četiri ekipe ići na Australiju ili Dansku, pa možda čak i Tunis u subotu od 20 sati, ali da sačekamo rasplet.

Subota 16.00: Nizozemska – SAD

Nedjelja 20.00: Engleska – Senegal

Fudbal

Engleska i SAD u nokaut fazi, poznata prva dva para osmine finala Mundijala!

Večeras je odigrano treće kolo grupe B Svjetskog prvenstva u Kataru, a plasman u nokaut fazu takmičenja osigrale su selekcije Engleske i Sjedinjenih Američkih Država.

Engleska je igrala protiv Walesa i sasvim zasluženo upisala novu pobjedu. Iako u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, u nastavku su viđena čak tri.

Rashford je fenomenalnim pogotkom iz slobodnjaka u 50. minuti donio slavlje navijačima Engleske, a već u 52. bilo je 2-0. Drugi pogodak na utakmici postigao je Phil Foden. Tačku na pobjedu Engleske postavio je Rashford svojim drugim pogotkom, ovoga puta u 68. minuti utakmice. Wales nije ponudio apsolutno ništa i zasluženo su izgubili.

U drugoj utakmici selekcija SAD-a je slavila protiv Irana i osigurala plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva. Jedini pogodak na utakmici postigao je Christian Pulišić u 38. minuti utakmice na asistenciju Desta.

U nadoknadi vremena, u 99. minuti utakmice djeluje da je Iran žestoko oštećen. Reprezentativac Irana je pao u šesnaestercu protivnika, djelovalo je da je povučen, ali VAR nije gledao situaciju. Iranu je, podsjetimo, bio potreban pogodak za prolazak u osminu finala.

Poznata su i prva dva para osmine finala. Selekcija Engleske će igrati protiv Senegala i to će biti izuzetno dobra utakmica u najavi, dok će Nizozemska odmjeriti snage protiv Sjedinjenih Američkih Država.

Standings provided by Sofascore

Fudbal

Bh. trener najavio balkansko finale Svjetskog prvenstva

Fudbalska selekcija Srbije nalazi se u teškoj situaciji na Mundijalu u Kataru. Nakon prva dva kola Srbija se nalazi na posljednjem mjestu sa samo jednim osvojenim bodom.

Srbija je doživjela poraz od Brazila, a potom je remizirala protiv Kameruna. U posljednjem kolu potrebna joj je pobjeda protiv Švicarske uz to da Brazil ne izgubi od Kameruna.

S druge strane, naše zapadne komšije Hrvatska, nalazi se na prvom mjestu u grupi F sa četiri osvojena boda. Hrvatskoj će u posljednjem kolu biti potreban bod protiv Belgije kako bi osigurala nokaut fazu takmičenja.

Legendarni fudbaler Željezničara i bh. trener Nikola Nikić napisao je zanimljiv status na svom Facebook profilu.

“Lako je poslije bitke biti general. Svi mi iz fotelja komentarišemo i ja sam bio sluđen sa ona dva lagana gola, ali Piksi je sigurno želio najbolje. Nije isto biti na klupi i u sobi kao nebo i zemlja. Ja ću svim srcem navijati za Srbiju i Hrvatsku i da ako Bog da igraju u finalu. Naprijed Piksi legendo, naprijed Dalić!”, poručio je legendarni Nikola Nikić.