PODIJELI

Peto kolo italijanske Serie A kompletirano je utakmicom na San Siru između Milana i Rome.

Rossoneri su u derbi ušli kao lideri s maksimalnim učinkom od četiri pobjede, ali kako je i Roma podigla formu, sve je vodilo ka spektaklu na San Siru koji je uveličao i prvi okršaj Zlatana Ibrahimovića s jedne i Edina Džeke s druge strane.

Na kraju je viđeno šest pogodaka i remi (3:3), a po mnogim mišljenjima veliki derbi je uništio sudac Giacomelli koji sa distutabilnim odlukama nervirao i jedne i druge.

Krenimo ispočetka. Sve je počelo ranim pogotkom Ibrahimovića već u drugoj minuti, ali slavlje Rossonera nije trajalo dugo jer je već u 13. minuti bilo 1:1 na semaforu zahvaljujući Džeki koji je glavom pogodio na ubačaj iz kornera. To je ujedno bio rezultat prvog dijela.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, uslijedio je novi gol, ovaj put u mreži Rome. Milanu je vodstvo vratio Saelemaekers.

Potom je uslijedio period utakmice u kojem se glavni arbitar skroz pogubio. Najprije je u 71. minuti dosudio jedanesterac za Rimljane, a da prethodno nije ni pogledao VAR na kojem bi se vidjelo da je bio prekršaj za Milan, da bi potom nekoliko minuta kasnije uslijedila ‘kompenzacija’ – novi diskutabilan penal.

Ovoga puta sa bijele tačke je precizan bio Ibrahimović, ali tu nije bio kraj uzbuđenja, pošto je šest minuta prije kraja Kumbula poslije loše reakcije odbrane Milana donio i treće izjednačenje – 3:3. To je, ispostavit će se, bio ujedno i konačan rezultat na San Siru.