PODIJELI

U 26. posljednjem kolu Druge lige FBiH, grupa „Jug“ derbi kola u Buturović Polju su odigrali polufinalsta Kupa BiH, domaći Klis i Grude, to je bio duel za drugo mjesto. Prisutni gledaci su vidjeli kvalitetnu utakmicu koja je odlućena u nadoknadi izgubljenog vremena, kada je Amel Bajrić koji je u igru ušao u 79. minuti, jedan od najboljih strijelaca Druge lige FBiH,grupa „Jug“, a također i Prve lige FBiH igrajući za konjički Igman, na asistenciju Mirze Pirije glavom je donio pobjedu za 1:0 , za veliku radost fudbalera Klisa i njihovih vjernih navijača i drugu poziciju na tabeli.

Još se domaće pobjede ostvarile ekipe, gornjervakufske Sloge protiv Kamešnice 2:1, Turbine protiv Bjelopjca 4:2, Troglava naspram Neuma 4:1, Tomislav je postigao jedini gostujuču pobjedu u Stocu 0:2, dok su Rama i Brotnjo Čitluk odigrali 2:2

Rezultati,
Stolac:NK Stolac- NKTomislav 0:2 (Stipić, Križanac).
Gornji Vakuf/Uskoplje:NK Sloga- NK Kamešnica 2:1 (Janković, Gvozden/ Jozić) .
Jablanica:FK Turbina- FK Bjelopoljac 4:2 (Keskin, Hatić po 2 /Mulić, Ljutić) .
Prozor/Rama:NK Rama- Brotnjo Čitluk 2:2 (Dedić, Jeličić/Ilić, Sušić) .
Livno:NK Troglav- NK Neum 4:1 (Čolak 2, Karadža, Čačija/Vujinović) .
Buturović Polje:FK Klis-NK Grude 1:0 (Bajrić ) .
Slobodna ekipa,NK Ljubuški .
Tabela:
1. NK Ljubuški 24 18 4 2 78:17 58
2. FK Klis 24 14 4 6 49:22 46
3. NK Tomislav 24 14 2 8 59:37 44
4. NK Sloga 24 13 5 6 51:37 44
5. NK Grude 24 14 1 9 35:28 43
6. NK Neum 24 12 5 7 50:43 41
7. NK Troglav 1918 24 11 4 9 42:35 37
8. FK Turbina 24 8 6 10 43:47 30
9. NK Rama 24 9 3 12 46:57 30
10. NK Brotnjo Čitluk 24 5 6 13 25:43 21
11. NK Stolac 24 6 1 17 25:59 19
12. FK Bjelopoljac 24 5 3 16 30:81 18
13. NK Kamešnica 24 3 4 17 25:52 13

Lista strijelaca,
20 golova,
Luka Nižić (NK Ljubuški), Josip Ivić (NK Rama),
15-Armin Abazović (NK Sloga),
14-Josip Stipić (NK Tomislav),
11-Edis Husović (FK Turbina), Josip Vidović (NK Troglav 1918), Armin Agić, Vladimir Grubeša (NK Sloga), Branimir Šiško (NK Tomislav), Josip Vidović (NK Troglav),
10-Muamer Vila (FK Klis),
9- Nikola Granić (NK Ljubuški), Pere Čolak (Troglav 1918),
8-Karlo Buhač (NK Ljubuški), Kasim Zahirović (FK Turbina), Amel Bajrić (FK Klis),
7- Jure Lovrić, Filip Šutalo (NK Neum) , Stipo Babić (NK Rama), Josip Bandić, Stipan Križanac (NK Tomislav), Marin Brkić (NK Ljubuški),
6- Aid Kudra, Samir Bitevija, Bern Šimunović(FK Klis), Mustafa Šetka (FK Bjelopoljac), Franjo Posavac (NK Sloga).

PODIJELI