Fudbal

Poznata sudbina Vlahovića, najveći ugovor u historiji kluba?!

,

Srbijanski napadač Dušan Vlahović nije napustio Fiorentinu ovog ljeta i pored brojnih špekulacija. Kakav bi mogao da bude novi ugovor?

Najveći u historiji kluba. Do sada je Ribery koji je otišao ovog ljeta imao četiri miliona eura, toliko bi trebalo da bude i plata Vlahovića, plus bonusi. Nikada niko nije imao toliki novac u historiji Toskanaca, a plata će mu biti povećana čak pet puta.

Ostala je klauzula, Fiorentina će učiniti sve da spriječi njegov odlazak, pogotovo u Juventus. Vlahović bi po novom ugovoru imao obavezu do 2025. a prijedlog gazde kluba Komisa je da prijevremeni otkup bude 80 miliona eura. On vjeruje da će to odbiti potencijalne kupce.

Klub svim silama želi da ga zadrži, praktično su vezali sudbinu za njega, danas u medijima se spominje da je računajući i mečeve reprezentacije u šest utakmica dao četiri pogotka i da se očekuje da eksplodira već za vikend kada Fiorentina gostuje moćnoj Atalanti.

Fudbal

“Milinković-Savić je najbolji veznjak na svijetu!”

Selekcija Srbije je u drugom kolu grupne faze Svjetskog prvenstva igrala 3-3 protiv Kameruna.

Srbija je u najuzbudljivijoj utakmici turnira vodila 3-1, ali je doživjela težak krah i primila dva gola u dvije minute. Jedan od strijelaca za Orlove bio je i Lazijev veznjak Sergej Milinković-Savić.

Predsjednik Lazija Claudio Lotito pričao je o njemu za italijanski Messagero. “Pogodite koliko sad vrijedi Milinković-Savić. Zabio je gol na Svjetskom prvenstvu, i to s povrijeđenim zglobom. On je najbolji veznjak na svijetu”, poručio je predsjednik rimskog kluba.

Podsjetimo, za srpskog veznjaka već se neko vrijeme interesiraju svjetski velikani.

Fabrizio Romano je prenio Lotitovu izjavu te rekao kako je već ranije predsjednik Lazija spomenuo da traži 120 miliona za svoju zvijezdu.

Domaći fudbal

NSBiH ostaje bez selektora: Evo ko je nasljednik Amara Osima na klupi Veleža

Amar Osim i Velež sporazumno su se razišli. Novi predsjednik Upravnog odbora Rođenih Senad Kevelj džentlmenski je dogovorio prekid saradnje. Osim će dobiti “otpremninu”, a Velež će uskoro dobiti novog trenera.

Kancelariju su već zatrpali mailovi s biografijima kandidata.

Ima zvučnih imena, ali i onih koji preko Veleža traže put ka vlastitoj afirmaciji.

Navijači Veleža najradije bi da Osima zamijeni Mostarac, veležovac. Mnogi smatraju da je Avdo Kalajdžić zaslužio šansu, ali klupska živa legenda nema profi licencu, pa on i dalje ostaje “vojnik kluba” .

Neki smatraju da bi šansu trebalo dati Saninu Pintulu, koji posjeduje profi licencu, a trenutno uspješno vodi jednog švicarskog trećeligaša. Pintul je dijete Veleža i bh.reprezentativac.

Nije mali broj onih koji bi na klupi Rođenih najradije vidjeli Feđu Dudića, najuspješnijeg poslijeratnog trenera Veleža.

Bez šansi nije ni Kemal Alispahić, trener koji je vodio Želju i Sarajevo, a uspješno je radio u nekoliko inostranih klubova. Alispahić posjeduje ogromno iskustvo, radeći u Želji osvajao je trofeje.

Čini se da je klupi najbliži jedan bivši igrač i trener Rođenih. Aktuelni selektor U 17 BiH Nedim Jusufbegović najozbiljniji je kandidat za trenera Veleža.

Ukoliko dođe do toga NSBiH će potražiti novog selektora kadetske reprezentacije. Jusufbegović, koji je na selektorskoj poziciji zamijenio Nermina Šabića, dosta dobro je vodio kadete BiH.

(Sportske.ba)

Željezničar minimalno poražen od Konyaspora na Grbavici

Prijateljsku utakmicu na Grbavici odigrale su ekipe Željezničara i turskog Konyaspora. Turski klub upisao je pobjedu rezultatom 1-2.

Već u 13. minuti utakmice bilo je 2-0. Strijelac prvog pogotka u ranim minutama utakmice bio je Ikpeazu, dok je u 13. minuti Pavičić pogodio mrežu Željezničara za 2-0.

Plavi s Grbavice smanjili su na 2-1 u 22. minuti pogotkom Hajdarevića. Hajdarević je savladao bh. reprezentativnom golmana Ibrahima Šehića, koji je od prve minute stajao na golu turskog kluba. U finišu prvog poluvremena Šehić je napustio teren uz ovacije sa tribina.

U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka, susret je završen minimalnim porazom Željezničara.

Ovom utakmicom fudbaleri Željezničara oprostili su se od navijača na Grbavici što se tiče ove godine.