Ino fudbal

Predsjednik Saveza: “Halilhodžić nije nedodirljiv”

,

Vahid Halilhodžić postao je prvi selektor koji je na Svjetsko prvenstvo otišao sa četiri različite reprezentacije.

Vaha je sada na SP se plasirao sa Marokom, ali još nije posve izvjesno da će bh. stručnjak sjediti na klupi Maroka na Mundijalu u Kataru. I sam Vahid je rekao kako je sa njim “svašta moguće”, a vrlo je znakovita i izjava predsjednika Nogomoetnog saveza Maroka, koji je poručio da niko nije nezamjenjiv.

“Vahid Halilhodžić ima podršku Nogometnog saveza Maroka. Ipak, ni on, kao ni ja ili bilo ko drugi nismo nedodirljivi i nezamjenjivi. Uvelike radimo na tome da se neki igrači vrate u reprezentaciju. Postoje problemi koji se mogu popraviti i bit će popravljeni kako bi se Mazraou, Ziyech, Hamdallah i ostali vratili u reprezentaciju”, rekao je predsjednik Nogometnog saveza Maroka Fouzija Lekjaa.

Halilhodžiću se najviše zamjeri što je iz reprezentacije izbacio Hakima Ziyecha, Abderrazaka Hamdallaha i Noussaira Mazraouija. Ziyech i Mazroui trebali su se vratiti u reprezentaciju protiv Dr Konga u baraži, ali su javno poručili kako zbog bh. stručnjaka odbijaju povratak u reprezentaciju.

Ino fudbal

Haos u Crnoj Gori: Navijači tukli protivničke fudbalere

Nemile scene u Rožajama – u baražu za Drugu fudbalsku ligu utakmica između Ibra i OFK NIkšića je prekinuta u 65. minutu kod vodstva gostiju 1:0.

Nakon što su Nikšićani postigli gol domaći navijači su zapalili bakljadu, potom i utrčali u teren u pravom stampedu, scenama rijetko viđenim čak i na našim terenima, njih nekoliko desetina je počelo da juri i udara fudbalere iz NIkšića, prenosi protal Vijesti.me.

Meč je prekinut i u rukama je disciplinskih i takmičarskih organa Fudbalskog saveza.

Ovo je drugo kolo baraža za popunu 2. CFL.

U prvom kolu, Otrant je prije četiri dana savladao Ibar 2:0 na svom terenu.

Dva od tri tima, pobjednika takmičenja u regiji, idu u Drugu ligu.

Ino fudbal

Tokom slavlja: Krunić držao transparent koji vrijeđa Džekin Inter

Fudbaleri Milana osvojili su naslov prvaka Italije.

Proslavla titule organizovana je jučer, a jedan detalj posebno je privukao pažnju. Naime, grupa igrača Milana, među kojima je i reprezentativac BiH Rade Krunić, nosili su uvredljiv transparent.

“Stavite italijanski kup u guzicu”, pisalo je na transparentu, prozivajući tako gradskog rivala Intera.

Fudbal

HSV bio na pragu Bundeslige, večeras ispustili šansu pred svojim navijačima!

Večeras su na stadionu Volkspark u Hamburgu revanš susret doigravanja za Bundesligu igrali HSV i Hertha. Iako je HSV imao prednost iz prvog meča (1-0), u Bundesligi će ipak i naredne sezone igrati Hertha, koja je večeras uspjela ostvariti pobjedu rezultatom 0-2.

Većina je HSV vidjela ponovo u Bundesligi nakon prvog meča, koji su uzeli u svoju korist. Ipak, Hertha je večeras odigrala sjajnu utakmicu i u potpunosti su nadjačali protivnika.

Već u četvrtoj minuti susreta Boyata je gostujući tim doveo do prednosti, a potpuna ludnica kod gostujućih navijača dogodila se kada je Plattenhardt pogodio mrežu HSV-a u 63. minuti.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, Hertha ostaje u Bundesligi!

Već od ranije je poznato da su Schalke i Werder ostvarili direktan plasman u Bundesligu.