PODIJELI

Utakmice 5. kola Premijer futsal lige BiH igraju se u subotu i nedjelju, 21. i 22. novembra, igraju se dva derbija prve četiri ekipe na tabeli.

Kolo otvaraju u subotu derbijem u Banja Luci četveroplasirana ekipa Policajca (7 bodova) i drugoplasiranog čitlučkog Brotnja (9). Ovaj derbi je povjeren Sarajlijama Alemu Bajroviću i Sanelu Hercegliji, treći sudija je Almedin Berilo iz Hrasnice, a posmatrač suđenja je Livnjak Damir Knežević.

Sutra se igra i utakmica u Livnu između sedmoplasirane domaće ekipe MNK Seljak (3) i petoplasiranih prvaka FC Salines Tuzla City (6).

Drugi derbi u nedjelju u Mostaru igraju višestruki prvak BiH, FC Mostar SG, koji je i jedini maksimalan s 12 bodova i GFC Sarajevo (7). Derbi u Mostaru će suditi Zoran Soknić i Slavoljub Gogić, oba iz Istočnog Sarajeva i Trebinjac Dušan Berak, a posmatrač je Jasmin Smajić iz Kalesije.

U Mostaru se igra još jedna utakmica u dvorani Bijeli brijeg između osmoplasirane ekipe Zrinjski (3) i šestoplasirane ekipe gračaničke Kaskade (6).

U Gornjem Vakufu/Uskoplju se sastaju dvije posljednjeplasirane ekipe domaće Sloge i tuzlanske ekipe Bosna Kompred koje imaju po tri boda.

Subota

Banja Luka: KMF Policajac – MNK Brotnjo u 17:30 sati, SD Borik. Sudije: Alem Bajrović, Sanel Herceglija (oba Sarajevo), Almedin Berilo (Hrasnica), delegat: Sejfo Sejfović (Sarajevo), posmatrač suđenja: Damir Knežević (Livno).

Livno: MNK Seljak – FC Salines Tuzla City u 18:00 sati, SD “Dalibor Perković – Dali”. Sudije: Emil Husković, Dalibor Mavrak, Vedran Marčinko, Adis Hadrović (svi Mostar), posmatrač: Muhamed Bogilović (Sarajevo) .

Nedjelja

Mostar: FC Mostar SG Staklorad – GFC Sarajevo u 18:00 sati, USRC “Mithad Hujdur – Hujka”. Sudije: Zoran Soknić , Slavoljub Gogić oba Istočno Sarajevo, Dušan Berak (Trebinje), Risto Ivanović (I. Sarajevo), posmatrač: Jasmin Smajić (Kalesija).

Mostar: HFC Zrinjski – MNK Kaskada u 19:00 sati, SD “Bijeli Brijeg. Sudije: Farik Kečo i Jasenko Pljevljak (oba Sarajevo), Igor Puzović (Travnik) , Tomislav Pervan (Livno ), posmatrač: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo) .

Gornji Vakuf/Uskoplje: MNK Sloga – MNK Bosna Kompred u 19:00 sati, SD “Gornji Vakuf /Uskoplje”. Sudije: Željko Dragojević (Banja Luka) , Mirza Zubić (Visoko), Siniša Ivančević (Banja Luka) , Dragan Mejakić (Banja Luka ), posmatrač: Muamer Čulov (Goražde).

I. N.

PODIJELI