PODIJELI

Odigrane su dvije zaostale utakmice 10. kola Premijer futsal lige Bosne i Hercegovine, to su bili dueli prve četiri ekipa na tabeli, u prvom derbiju aktuelni prvak FC Mostar SG je gostovao kod trećeplasirane  ekipe Brotnjo iz Čitluka. Več u šestoj minuti na semaforu je bilo 0:3, trostruki strijelac za FC Mostar SG je bio najbolji strijelac lige Nermin Kahvedžić.

U drugom poluvremenu u 29. minuti Mario Aladžić je povečao prednost gostiju 0:4, da bi konačni rezultat 1:4, postavio Marin Suton.

U drugom derbiju u Sarajevu su se sastali GFC Sarajevo i aktuelni prvak FC Salines Tuzla City, u prvom poluvremenu  igra nije bila na nivou koji se očekivao. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Srđan Ivanković je postigao veoma lijep gol za prednost Tuzlaka 0:1.

U drugom dijelu već u 23. minuti Slobodan Rajčević je povečao na 0:2, da bi Davor Arnautović sa svoja dva gola (33′ 39′), postavio konačnih 0:4.