PODIJELI

U subotu i nedjelju 16. i 17, novembra utakmicama 15. kola Prve lige FBiH završava se jesenji dio sezone.

U ovom kolu u nedjelju 17. novembra igra se derbi kola u Tešnju između trećeplasirane domaće ekipe TOŠK – a, 24 boda i šestoplasirane ekipe Travnika koji ima dva boda manje od Tešnjaka. Ovaj derbi je povjeren Sarajliji Deniju Ćatiboviću .

Derbi začelja se igra u Gračanici gdje 13 – plasirana domaća ekipa, Bratstvo, 14 bodova, prima u goste ekipu Slavena iz Živinica koja je za dva mjesta niže i jedan bod manje od svog domaćina. Ovaj derbi začelja sudi Mahir Mehmedičević iz Gradačca .

Jesenji prvak Olimpik bi trebao imati laganu domaću zadaču sa ” fenjerašem ” Radnikom iz Hadžića, kao i gabelski GOŠK u domaćem susretu sa Oraškim labudovima.

Bihaćko Jedinstvo koje je jedno od najvačih razočarenja jesenje sezone će ugostiti kakanjski Rudar koji je u prošlom kolu razočarao svoje navijače domaćim porazom od GOŠK – a.

Devetoplasirana gradačačka Zvijezda će imati tešku utakmicu na svom terenu sa ekipom Goražda koja je na tabeli odmah iza jesenjeg prvaka Olimpika. Veoma zanimljivo će biti u Banovićima, gdje bivši premijerligaš Budućnost ugoščuje ove jeseni veoma dobri konjički Igman.

U Jajcu domaćoj ekipi Metallleghe BSI će rival biti ekipi Čapljine koja je kiksala u prošlom kolu na svojim Bjelavama.

Subota, 16. novembar u 13:30 sati,

Jedinstvo : NK Jedinstvo – FK Rudar , glavni sudija : Semir Sarajkić (Sarajevo), pomoćnici : Sanel Grljević (Mostar) i Adnan Arfadžan (Jablanica), 4. sudija : SandiLjevo (Mostar), delegat : Ekrem Ibreljić (Fojnica), posmatrač : Željko Perić (Mostar) .

Sarajevo : FK Olimpik – FK Radnik , Benjamin Deljković , Edid Trklja i Alen Gluho svi Sarajevo, Emir Spahalić (Mostar), Halim Stupac (Bihać), Asmir Budimlić (Bihać) .

Banovići : FK Budućnost – FK Igman – NK Metalleghe BSI , Stipe Kovačević (Tomislavgrad), Marijan Ćosić (Široki Brijeg) i Almir Huskić (Bugojno), Mario Pejić (Grude), Berin Pilav (Sarajevo), Muamer Bureković (Zenica).

Gradačac : NK Zvijezda – FK Goražde – FK Jedinstvo, Josip Martinović (Čapljina), Silvio
Bubalo (Mostar) i Edin Redžović (Sarajevo), Jure Delić (Mostar), Mato Itrić (Brčko),Sead
Hasanović (Sarajevo) .

Jajce : NK Metalleghe BSI – HNK Čapljina , Ernis Džemidžić (Goražde), Mirza Čehaja (Goražde) i Hasan Nanić (Bužim), Amar Omerdić (Bihać), Seadin Badić (Cazin), Besim Dervišbegović (Orašje) .

Gračanica : NK Bratstvo – NK Slaven , Mahir Mehmedičević (Gradačac), Mirza Čejvanović i Elmir Trgovčević oba Tuzla, Edin Mujkić(Doboj Istok), Jasmin Memišević (Breza), Zorislav Nuić (Čapljina) .

Nedjelja, 17. novembar u 13:30 sati,

Gabela : NK GOŠK – HNK Orašje , Ermin Sivac (Zenica), Mirza Demir (Kakanj) i Emir Zahiragić (Sarajevo),Admir Musić (Hrasnica), Frano Klišanin (Podhum kod Livna), Anto Sučić (Nova Bila) .

Tešanj : NK TOŠK – NK Travnik , Deni Ćatibović (Sarajevo), Mirza Tičić (Sarajevo) i Ivo Maglica (Livno), Sehmin Hakalović (Konjic), Blaženko Dodig (Ljubuški), Alija Lizde (Mostar) .

(Ismet Nimanović/Sportske.ba)

PODIJELI