Domaći fudbal

PRVA LIGA FBiH: Sloga najviše profitirala, veliki kiks vodećih

,

Odigrano je svih osam susreta 20. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. Najviše je u ovom kolu profitirala Sloga iz Simin Hana koja je slavila no gostovanju kod Bratstva, dok je Olimpik poražen na domaćem terenu od Metalleghea. Vodeća Zvijezda poražena je od posljednjeplasirane ekipe prvenstva Jedinstva u Bihaću.

Zvijezda je nakon dva loša rezultata gostovala kod Jedinstva iz Bihaća i očekivalo se da lider na tabeli Prve lige FBiH upiše sigurnu pobjedu, ali su na kraju poraženi. Radosavljević je postigao jedini gol na meču z apobjedu domaćih.

Olimpik je na domaćem terenu poražen od Metalleghea. Vukovi su bili bolji tokom čitavog meča, a na kraju su gosti golom Hreljića, sredinom drugog poluvremena, stigli do pobjede.

Sloga je sa ubjedljivih 4:1 slavila na gostovanju kod Bratstva u Gračanici. Poturalić je u 35. minuti donio vodstvo ekipi iz Simin Hana. Isti igrač je u 53. minuti je pogodio za 2:0. Za 3:0 pogodio je Mahmutović u 71. minuti. Hasić je smanjio na 3:1 u 86. minuti. Konačnih 4:1 postavio je Mahmutović u 90. minuti susreta.

Almir Memić nije se na najbolji način vratio na klupu Travnika. Veziri su sa 2:0 poraženi od Veleža na Piroti. U komšijskom derbiju Rudar Kakanj je kao gost savladao Bosnu iz Visokog sa 2:0 golovima Čehajića i Kobilice.

(A.P./Sportske.ba)

Jedna od rijetkih svijetlih tačaka u ekipi: Mladi veznjak na kojem Tuzla City ima priliku zaraditi

Iako je Tuzla City godinama navikla javnost na dovođenje zvučnih imena u svoje redove, ove sezone u prvi plan je izbio mladi Harun Karić.

Bosanskohercegovačka sportska javnost jedva da je i detektovala da je u kadru Tuzle u ovoj sezoni Harun Karić, koji se u Tuzla City vratio sa posudbe iz Gradine iz Srebrenika, gdje je pružao dobre parije.

Kontinuitet dobrih partija Karić je nastavio i u Tuzla Cityu. Premda ima svega 19 godina, u redovima Tuzla Citya već je u prvom dijelu sezone pokazao sav raskošni talenat, veliku borbenost. Jednostavno, Karić je grizao svaki minut proveden na terenu, a odigrao je ukupno 15 utakmica ove sezone, računajući i dva nastupa u kvalifikacijama Konferencijske lige.

Karić je već sada interesantan nekim inostranim klubovima i ukoliko se nastavi razvijati u fudbalskom smislu ovom dinamikom, za očekivati je da će ovaj 19-godišnji veznjak ostvariti inostrani transfer. Harun Karić ima i status U-21 reprezentativca, a iako jedan od najmlađih u timu, veznjak Tuzla Citya jučer je protiv Bugarske odigrao 83. minuta u pobjedi naše selekcije od 3:0.

Husićev Tuzla City bi tako nakon silnog ulaganja, mogao doći u situaciju da će po prvi put ostvariti izlazni transfer uz obeštećenje.

Novi odlazak na pomolu iz Borca

Nakon Gorana Zakarića i AMara Begića, za očekivati je da će u narednih nekoliko dana i sedmica još igrača napustti redove Borca.

Na izlaznim vratima kluba prema informacijama Srpskainfo je i Goran Spremo.

On je ljetos stigao među crveno-plave, zabilježio je 12 nastupa i postigao jedan gol kojim je donio trijumf ekipi na gostovanju Leotaru u Trebinju.

Reprezentativac napustio Zrinjski, odlazi u inostranstvo

Moldavski reprezentativac Denis Maradinci, napustio je redove Zrinjskog.

Maradinci, koji je stigao u Zrinjski kao pojačanje iz Celja, nije se nametnuo u redovia aktuelnog bh. prvaka te je upisao svega tri nastupa u Premijer ligi BiH.

Ovaj 26-godišnji stoper raskinuo je ugovor sa Zrinjskim te će potražiti novi klub u karijeri.