PODIJELI

Aktuelne prvakinje Bosne i Hercegovine Ženski rukometni klub Grude u prvoj utakmici osmine – finala EHF Evropa Kupa protiv španjolske ekipe Rocasa Gran Canaria su odigrale veoma dobro i pružile žestok otpor bivšim prvakinjama Evrope. U prvom poluvremenu Španjolke su uz stalnu rezultatsku prednost na odmor otišle sa prednošæu od 10:15. U drugom dijelu domaæe su dale 12 golova gošèe 14 za konaæni rezultat 22:29 . U redovima prvakinja BiH istakle su se Nikolina Èutura i Leontina Vujiæ koje su postigle po 7 golova, u strijelce su se još upisale Ana Nikiæ i Teodora Petkoviæ sa tri postignuta gola, te Anðela Boras sa dva gola. Golmanica Milena Vujušiæ je bila sjajna sa 16 odbrana, dok su dvije golmanice Gran Canarie zajedno imale 13 odbrana. Kod pobjednièke ekipe Paula Marija Montserret i Alba Chiara Santome postigle pet golova, po èetiri gola su postigle Tiddara Cabuzedo i Haridian Rodrigez .

I u drugoj utakmici osmine finala EHF Evropa Kupa u Grudama u kojoj su bivše prvakinje Evrope Rocasa Gran Canaria, u odnosu na prvu utakmicu ubjedljivo savladale aktuelne prvakinje BiH ŽRK Grude rezultatom 43:18. Veæ u prvom poluvremenu Španjolke su postigle 27 golova, dok su u prvoj utakmici postigle ukupno 29 golova.