Pored dolazaka, bilo je i odlazaka iz Stupčanice, ali su iz kluba naveli kako će neki od tih fudbalera nastaviti svoj rad u timu na nekim od upravnih funkcija:

Haris Kljajić

Nedim Mekić: “Nadam se da ćemo ovako nastaviti”

Nedim Mekić prokomentarisao pobjedu Željezničara nad Kolubarom.

Željezničar je na krilima Nedima Mekića savladao ekipu Kolubare rezultatom 2:1.

Veznjak Plavih je postigao dva pogotka, a nakon utakmice dao je i izjavu o današnjoj utakmici, ali i o pripremama u redovima Plavih, prenosi Meridian.

“Dobro smo krenuli sa ovim pripremama. Mislim da smo danas zasluženo pobijedili, nadam se da ćemo ovako nastaviti i da ćemo se što bolje pripremiti za novu sezonu. Ovdje su uslovni odlični, nadam se da ćemo se dobro pripremiti. Osjetio sam bol u zglobu kako sam loptu udario. Mislim da nije ništa ozbiljno” – rekao je Mekić.

Velež doživio težak poraz od Varaždina

Fudbaleri Veleža doživjeli su težak poraz u prvoj pripremnoj utakmici od ekipe Varaždina rezultatom 3-0. Susret je u okviru priprema pred novu sezonu odigran na Kupresu.

Varaždin je do prednosti stigao u 38. minuti, kada je Posavec savladao Bogdanovića, što je bio i rezultat prvog poluvremena. Perić je već u 46. minuti udvostručio prednost, a u 69. minuti bilo je 3-0. Treći i posljednji pogodak na susretu postigao je Domjanić.

Velež je igrao u sastavu: Bogdanović, Ćosić, Zeljković, Zvonić, Pavić, Radovac, Hasanović, Anđušić, Halilović, Zajmović i Haskić.

Naredna prijateljska utakmica Veleža na rasporedu je u ponedjeljak, kada mostarski klub igra protiv tuzlanske Slobode.