Reprezentativac BiH Gojko Cimirot, na kraju sezone mogao bi napustiti redove Standarda.

Belgijski mediji prenose kako će Standard vrlo brzo popuniti upražnjenu poziciju sportskog direktora, pred kojim su pune ruke polsa. Pored pojačanja, radit će i na odlascima, a među igračima koji bi mogli napustiti klub je i bh. veznjak Gojko Cimirot, prenosi voetbalprimeur.be.

Standard bi mogli napustiti još: Nicolas Raskin, Selim Amallah, Samuel Bastien.

Cimirot je u Standard stigao na ljeto 2018. godine iz grčkog Paok-a u transferu vrijednom 3.5 miliona eura. Trenutna tržišna vrijednost našeg reprezentativca prema Transfermarktu iznois 1.50 miliona eura.

Fudbal

Tragedija na Kosovu: 17-godišnji fudbaler preminuo na terenu

Sa Kosova je danas stigla veoma tužna vijest.

Erion Kajtazi, 17-godišnji fudbaler i član juniora Trepče 89, preminuo je na terenu i to od posljedica srčanog udara.

Trepča je igrala utakmicu protiv A&N iz Prizrena, a na kraju prvog poluvremena ovog susreta Kajtazi je pao u nesvijest. Nažalost, ljekari su konstatovali smrt.

“Zauvijek ćeš ostati u našim mislima. Zaljubljen, nasmijan, blizak sa svim prijateljima i našim klubom uopte. Sa velikim bolom se sjećamo i nikad te ne zaboravljamo”, stoji, između ostalog, u objavi Trepče.

View this post on Instagram

A post shared by KF Trepça’89 FC (@kf.trepca89)

Fudbal

Ludilo nokaut-faze je krenulo: Poznat prvi četvrtfinalista Svjetskog prvenstva u Kataru

U prvoj utakmici osmine finala Svjetskog prvenstva u Kataru Nizozemska je savladala Sjedinjene Američke Države rezultatom 3:1.

Prvu priliku imao je SAD preko Pulišića u trećoj miuti, ali je golman Nizozemske odbranio.

Nizozemci su u vodstvo stigli u desetoj minuti kada je nakon dobre akcije pogodio Memphis Depay za 1:0.

U prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Nizozemska je udvostručila prednost golom Daleya Blinda za 2:0, što je bio rezultat prvog dijela.

U drugom poluvremenu SAD je kreirao dvije dobre prilike preko Zobbermana i Wrighta, no nisu uspijevali zatresti mrežu. U tome su, ipak, Amerikanci uspjeli u 76. minuti kada je pogodio Haji Wright i smanjio rezultat na 1:2.

Golom Wrighta vratila se nada Amerikancima, ali ista nije potrajala dugo: U 81. minuti Denzel Dumfries je precizan za 3:1.

Nakon ove pobjede Nizozemska čeka boljeg iz susreta između Argentine i Australije.

Fudbal

Srbijanski mediji: “Srbija bušnija od sira, Xhaka albanski provokator, suze koje mnogo bole“

Fudbalska reprezentacija Srbije sinoć je završila svoj put na Svjetskom prvenstvu u Kataru. Švicarska ih je porazila rezultatom 3:2 i tako poslala na posljednje mjesto u grupi.

Sinoćnja utakmica izazvala je, jasno, veliku pažnju u srbijanskim medijima koji od sinoć ne prestaju pisati o porazu Srba i svemu onome što se dešavalo prije, tokom i nakon utakmice protiv Švicaraca.

„Srbija bušnija od sira: Švajcarska nas resetovala i poslala kući“ je naslov na portalu Mozzartsport za izvještaj meča između Srbije i Švicarske.

Za isti izvještaj portal Kurir je stavio naslov: “BOLNO PRIZEMLJENJE NAŠIH ORLOVA! Srbija dalje od grupne faze NE MOŽE, Švajcarci nas ponovo izbacili sa Mundijala!”.

Pišući o scenama koje su uslijedile nakon utakmice na Stadionu 974, novinari Telegrafa stavili su naslov “Suze koje mnogo bole: Orlovi “popadali” po zemlji i zaplakali posle ispadanja sa Mundijala u Kataru”.

Naravno, sve ono što se dešavalo nakon meča također je dobilo veliku pažnju u medijima iz Srbije. Na posebno oštre kritike naišao je švicarski reprezentativac Granit Xhaka koji je nakon utakmice obukao dres saigrača Adrona Jasharija. “ALBANSKOM PROVOKATORU ĆE JAŠARI DOĆI GLAVE! FIFA ipak pokreće postupak protiv Džake i njegove SRAMNE PROVOKACIJE?!”, jedan je od naslova na Kuriru.