PODIJELI

Fudbaleri Barcelone bez većih problema nadigrali su Ferencvaroš u meču 5. kola grupne faze Lige prvaka.

S Miralemom Pjanićem u prvoj postavi Katalonci su opravdali ulogu favorita i na kraju slavili s uvjerljljivih 3:0, a pobjednik se u Budimpešti znao već nakon prvih 45 minuta.

Prvi pogodak došao je u 14. minuti kada je Griezmann na asistenciju Albe zabio za 1:0, da bi samo sedam minuta kasnije prednost udvostručio Braithwaite. Asistent kod drugog pogotka je bio Dembele koji je u 28. minuti uspio da se upiše i u strijelce golom koji je postigao s bijele tačke. To je, ispostavit će se, bio i konačan rezultat.

Kovačević je za razliku od Pjanića cijeli meč odgledao s klupe, dok Ćivić nije bio u konkurenciji zbog povrede.

Olivier Giroud odigrao je čudesnu partiju za Chelsaa koji je s visokih 4:0 slavio na gostovanju kod Seville. Upravo je francuski napadač doveo Plavce u vodstvo već u osmoj minuti, a u drugom poluvremenu uspio je da postigne još tri pogotka i donese Chelseaju vrijednu pobjedu.

Ovo je bila i historijska utakmica za VAR jer ovaj sustav prvi put ne sudi s lica mjesta već iz UEFA-inog sjedišta u Nyonu udaljenog 1800 kilometara od Seville.

Uvjerljiv trijumf ubilježio je i Juventus koji je golovima Chiese, Ronalda i Morate savladao Dynamo Kiew s 3:0, dok je Paris Saint-Germain na Old Traffordu bio bolji od Manchester Uniteda s 2:1.

Nakon 1:1 u prvih 45 minuta, Crveni đavoli su bili bolji većinu drugog poluvremena i na kraju nesretno primili gol, a onda i dobili crveni karton. To je u nastavku dodatno olakšalo posao Parižanima koji su u samoj nadoknadi preko Neymara uspjeli da ovjere trijumf i slave sa 3:1.