Fudbal

Saigrač u nevjerici zbog Stevanovića: “Tu je četiri i po godine, a još…”

,

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Miroslav Stevanović postao je glavna tema u Švicarskoj.

Stevanović se igrajući za Servette prometnuo u jednog od najboljih fudbalera u tamošnjem prvenstvu. Tome u prilog ide i činjenica da je dosad već ubilježio 13 asistencija u 14 utakmica, po čemu prednjači i u svijetu.

Iako na terenu zvijezda, oni koji dijele svlačionicu sa našim fudbalerom kažu kako je privatno miran i povučen tip koji izbjegava bilo kakvu pažnju.

– Miroslav je posebna osoba. Ne priča puno i uvijek je vrlo diskretan, kaže za Blich njegov saigrač Jeremy Frick koji je otkrio još jednu zanimljivost.

– U Ženevi je četiri i po godine i još ne govori jednu jedinu riječ francuskog. Razumije ih, ali ih ne govori, rekao je kroz smijeh uz određenu dozu nevjerice.

Sve dok Stevanović pruža briljantne partije, to u Servetteu nikome ne smeta. On, kažu, priča svojim nogama.

Ino fudbal

Poznat je prvi učesnik četvrtfinala AFCON-a

U prvoj utakmici u okviru osmine finala Afričkog kupa nacija sastali su se Burkina Faso i Gabon. Utakmica na kojoj nije nedostajalo kartona. Burkina Faso je zaradila 6 žutih, dok su Gabonci brojali do 9. Pored toga, reprezentacija Gabona je igrala sa igračem manje od 67. minute, nakon što je crveni karton dobio Sidney Obissa.

Nakon što je Bernard Traore promašio penal u 18. minuti, dobio je priliku za iskupljenje u 28. minuti kada je zabio pogodak za vodstvo. Kada je djelovalo da je utakmica gotova, došlo je do izjednačenja. Autogol je postigao Adama Guira. Utakmica je ušla u produžetke. Kako se rezultat nije mijenjao, došlo je do izvođenja penala.

Izvedeno je 9 serija penala. Iako je bilo ukupno pet promašaja, kao krivac se može izdvojiti Llyod Palun koji je promašio posljednji. Reprezentacija Burkine Faso prošla nakon što je bila bolja u izvođenju penala rezultatom 7-6.

Domaći fudbal

Miloš Borovčanin je novi igrač BFK Simm-Bau

Federalni prvoligaš BFK Simm-Bau je upravo predstavio svoje novo pojačanje.

Miloš Borovčanin dolazi iz FK Ljubić Prnjavor, koji se takmiči u Prvoj ligi RS. Ovaj defanzivac ima 21 godinu.

Nastupao je još za FK Borac Banja Luka, FK Olimpik Sarajevo, FK Igman Ilidža i FK Jedinstvo Bihać.

Ove sezone je odigrao 15 utakmica i zabio je 3 gola. U cijeloj svojoj karijeri ima 49 odigranih utakmica u kojim je zabio 4 gola i dodao 1 asistenciju..

Ino fudbal

Pogledajte sjajan gol koji je zabio Višća (VIDEO)

Kao što smo već pisali Trabzonspor je večeras savladao Galatasaray rezultatom 1-2 u okviru 23. kola turske Superlige. Sjajan gol je zabio Edin Višća. Taj gol možete pogledati na videu ispod:

Utakmica je za gostujući Trabzonspor počela loše. U 31. minuti za vodstvo Galatasaraya pogađa Alexandru Cicaldau. U prvom poluvremenu tri igrača Trabzonspora su dobila žute kartone. Gosti pred kraj utakmice dolaze do izjednačenja preko Anastasiosa Bakasetasa.

I kad je djelovalo da je utakmica završena, bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća, jer kreirao preokret. Naime, on je zabio gol u 90. minuti. Prema stranici Sofascore, igrač utakmice je upravo Višća. Dobio je ocjenu 7.8.

Ovom pobjedom, Trabzonspor je zadržao prednost od šest bodova u odnosu na drugoplasirani Konyaspor. Galatasaray je ostao na 15. poziciji i od zone ispadanja ih dijele samo tri boda.