Sarri se odlučio riješiti dvojice fudbalera i dovesti pojačanje od 100 miliona eura

Juventus razmišlja o prodaji Douglasa Coste i Federica Bernardeschija kako bi sakupio novac potreban za dovođenje Ferran Torresa iz Valencije, piše Goal.

Čelnici Juventusa žele iskoristiti ovu pauzu od nogometa kako bi uštedjeli nešto novca, ali i kako bi, ako okolnosti dozvole, pojačali ekipu.

Od dolaska Maurizija Sarrija na klupu torinskog tima jasno je kako se neki igrači ne uklapaju u njegovu filozofiju, a Ferran Torres je, prema pisanju Goala, čovjek kojeg je upravo Sarri odobrio.

Sarri je poznat kao nogometni ideolog koji pomno bira igrače za sistem koji preferira, ali od dolaska u Torino to nije bio slučaj. Uvijek je sustav morao prilagođavati Ronaldu, Higuainu ili Dybali.

Bernardeschi je doveden za 40 miliona eura 2017. godine, a sada bi ga Juventus volio prodati za otprilike istu cijenu. Douglas Costa također je doveden za 40 miliona eura, ali za njega je Juventus svjestan kako ne može dobiti taj iznos.

Ferran Torres ima otkupnu klauzulu postavljenu na 100 miliona eura i ugovor do 2021. godine pa se u Juventusu nadaju da bi prodajom Costa i Bernardeschija namirili barem nešto više od pola iznosa koji moraju dati za zvijezdu Valencije.

Fudbal

Pogodak i dvije asistencije Mešanovića u pobjedi Kisvarde

Fudbaleri Kisvarde najprijatnije su iznenađenje mađarske OTP lige, a danas su u okviru 14. kola savladali MTK Budimpeštu rezultatom 5-0.

Asani je u sedmoj minuti susreta donio prednost domaćoj ekipi, a isti igrač je u 31. minuti uduplao prednost Kisvarde. Nedugo nakon toga gosti su ostali sa igračem manje, nakon što je Palincsar isključen zbog dva žuta kartona.

Kisvarda je “dotukla” protivnika u drugom poluvremenu golovima Matheusa, Bumbe i Jasmina Mešanovića. Vrijedi spomenuti da je bh. fudbaler pored pogotka upisao i dvije asistencije, a iz igre je izašao u 80. minuti susreta.

Kisvarda je trenutno drugoplasirana ekipa sa 27 osvojenih bodova, samo bod više ima Ferencvaros, ali i dvije utakmice manje.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Fudbal

Mogu li Pazarci konačno slaviti u prvenstvu Srbije?!

Fudbaleri Novog Pazara trenutno su posljednjeplasirana ekipa Srbijanske Super lige sa 12 osvojenih bodova u 17 odigranih susreta.

Novi Pazar dočekat će Proleter u ponedjeljak, a to će biti dobra šansa da Pazarci konačno stignu do tri boda, a samim tim onda i da se priključe u borbi za opstanak. Sada on djeluje daleko, ali ima dovoljno neodigranih utakmica, pa sve opet zavisi o njima.

Zanimljiv je svakako podatak da je Novi Pazar u posljednjih pet ligaških susreta zabilježio isto toliko remija. Svaka utakmica je završena bez pobjednika, a u tri susreta Novi Pazar je imao prednost, pa je prokockao, dok su dva puta Pazarci stizali zaostatak i osvajali po bod.

Remije su upisali protiv Napretka i Čukaričkog, obje utakmice po 1-1, dok su pred svojim navijačima remizirali redom protiv Radnika, Bačke Topole i Čukaričkog.

Fudbal

Kenan Kodro dvostruki strijelac u pobjedi Fehervara

U okviru 14. kola mađarske lige fudbaleri Fehervara slavili su pobjedu nad Gyirmotom rezultatom 3-2, a bh. reprezentativac Kenan Kodro postigao je dva pogotka za domaći sastav.

U 10. minuti Fehervar je stigao do prednosti golom Nikolicsa sa bijele tačke, ali Varga u 37. minuti donosi poravnanje gostima, također sa bijele tačke.

Kodro je u 49. minuti susreta iz još jednog penala donio novo vodstvo domaćoj ekipi, da bi u 84. minuti povisio na 3-1. Bh. reprezentativac, koji je igrao do 86. minute susreta, ubilježio je osam golova u svim takmičenjima ove sezone.

Fehervar je trenutno četvrti sa 23 boda, dok je Gyirmot desetoplasirani sa 13 bodova.