Nekadašnji reprezentativac Portugala Nani novo je pojačanje Venezije, potvrđeno je u petak navečer iz kluba.

Nani dolazi nakon epizode u američkom MLS-u gdje je nastupao za Orlando, a sa Venezijom će pokušati ostati u italijanskoj Seriji “A”.

On je već ranije igrao u Italiji gdje je nastupao za Lazio kao pozajmljen igrač iz Valencije. Najbolje dane proveo je u Manchester Unitedu, a karijeru je započeo u Sportingu.

Ino fudbal

Poznat je prvi učesnik četvrtfinala AFCON-a

U prvoj utakmici u okviru osmine finala Afričkog kupa nacija sastali su se Burkina Faso i Gabon. Utakmica na kojoj nije nedostajalo kartona. Burkina Faso je zaradila 6 žutih, dok su Gabonci brojali do 9. Pored toga, reprezentacija Gabona je igrala sa igračem manje od 67. minute, nakon što je crveni karton dobio Sidney Obissa.

Nakon što je Bernard Traore promašio penal u 18. minuti, dobio je priliku za iskupljenje u 28. minuti kada je zabio pogodak za vodstvo. Kada je djelovalo da je utakmica gotova, došlo je do izjednačenja. Autogol je postigao Adama Guira. Utakmica je ušla u produžetke. Kako se rezultat nije mijenjao, došlo je do izvođenja penala.

Izvedeno je 9 serija penala. Iako je bilo ukupno pet promašaja, kao krivac se može izdvojiti Llyod Palun koji je promašio posljednji. Reprezentacija Burkine Faso prošla nakon što je bila bolja u izvođenju penala rezultatom 7-6.

Ino fudbal

Pogledajte sjajan gol koji je zabio Višća (VIDEO)

Kao što smo već pisali Trabzonspor je večeras savladao Galatasaray rezultatom 1-2 u okviru 23. kola turske Superlige. Sjajan gol je zabio Edin Višća. Taj gol možete pogledati na videu ispod:

Utakmica je za gostujući Trabzonspor počela loše. U 31. minuti za vodstvo Galatasaraya pogađa Alexandru Cicaldau. U prvom poluvremenu tri igrača Trabzonspora su dobila žute kartone. Gosti pred kraj utakmice dolaze do izjednačenja preko Anastasiosa Bakasetasa.

I kad je djelovalo da je utakmica završena, bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća, jer kreirao preokret. Naime, on je zabio gol u 90. minuti. Prema stranici Sofascore, igrač utakmice je upravo Višća. Dobio je ocjenu 7.8.

Ovom pobjedom, Trabzonspor je zadržao prednost od šest bodova u odnosu na drugoplasirani Konyaspor. Galatasaray je ostao na 15. poziciji i od zone ispadanja ih dijele samo tri boda.

Ino fudbal

Višća i Hajradinović u timu kola Superlige

Jutros su u okviru turske Superlige snage odmjerili Kasimpaša i Kayserispor. Kasimpaša je bio bolji rezultatom 3-1. Asistent za drugi gol je bio Haris Hajradinović. On je odigrao svih 90 minuta, te je u tom periodu imao 62 dodira. Pored toga, imao je 33 tačna pasa odnosno 91.7%. Osvojio je 7 od 9 duela, te je dobio ocjenu 8.2.

S druge, strane Edin Višća je dobio ocjenu 7.8 u preokretu protiv Galatasaraya. Upravo on je kreirao taj preokret golom u 90. minuti. Na taj način, njegov Trabzonspor je zadržao prednost od 6 bodova razlike u odnosu na drugoplasiranu ekipu lige.

Za svoje sjajne partije, Hajradinović i Višća su uvršteni u idealni tim kola Superlige. Kako izgleda idealni tim možete pogledati na slici ispod: