PODIJELI

„U-17“ reprezentativci Bosne i Hercegovine poraženi su danas u Ljubuškom od Sjeverne Makedonije sa 1:3 u prvom od dva zakazana prijateljska meča.

Gosti do prednosti dolaze u 38′. Georg Stojanovski ulazi u kazneni prostor bh. tima sa lijeve strane i šalje loptu u sredinu gdje je prvo jedan igrač izblokiran, ali u gužvi se najbolje snašao Ardijan Chilafi i pogodio za 0:1.

Metin Iljazi u 40′ šalje loptu na lijevu stranu za Chilafia koji je još jednom precizan za prednost Sjeverne Makedonije od 0:2.

Kadetska reprezentacija BiH smanjuje prednost gostiju u 62′. Makedonski defanzivci zaustavljaju Aleksandra Kahvića prekršajem u šesnaestercu, a siguran izvođač penala bio je Denis Dizdarević za 1:2.

Treći gol reprezentativci Sjeverne Makedonije postižu u 84′. Enis Bukji je izveo slobodan udarac sa svoje polovice terena i poslao loptu na desnu stranu kaznenog prostora BiH za Dashmira Elezija koji precizno šutira za 1:3.

Nakon prodora Viktora Grbića u 86′ makedonski defanzivci ga zaustavljaju prekršajem i dosuđen je još jedan penal za bh. tim. Ovaj put odgovornost je preuzeo Alem Japaur, ali je golman Stefan Tasev odbranio njegov udarac.

Iste selekcije će u Ljubuškom odigrati još jedan meč 14. februara u 10:30 sati.

Bosna i Hercegovina-Sjeverna Makedonija 1:3 (0:2)

Stadion: „Babovac“, Ljubuški.

Sudija: Antoni Bandić.

Sudije asistenti: Marijan Ćosić, Mario Pejić.

Golovi: 0:1 Chilafi (38′), 0:2 Chilafi (40′), 1:2 Dizdarević (62′, penal), 1:3 Elezi (84′).

Bosna i Hercegovina: Eldin Lolić, Haris Hasanović, Nermin Mujkić, Hamza Redžić (81. Emir Brković), Anel Kadrić, Armin Durić (46. Alem Japaur), Armin Karić (67. Hamza Hadžiavdić), Emir Derviškadić (46. Nikola Ćebić), Aleksandar Kahvić, Denis Dizdarević (67. Viktor Grbić), Matej Šakota (46. Adnan Berbić). Selektor: Nermin Šabić.

Sjeverna Makedonija: Stefan Tasev, Marko Ristov, Bljend Zekjiri (46.Borjan Popovski) Enis Bukji, Matej Angelov, Metin Iljazi (46. Dashmir Elezi), Georg Stojanovski (66. Mite Mitev), Ardijan Chilafi (90+1. Donart Ibraimi), Besar Gudjufi (79. Marko Sofijanoski), Mirche Stoilov (79. Nikola Pavleski), Mateo Sofijanoski (66. Erion Shuku). Selektor: Dragi Kanatlarovski.

PODIJELI