Ostali sportovi

SKANDAL U SRBIJI: Uz pomoć sudija oborio državni rekord star 31 godinu

,

Atletski savez Srbije (ASS) pokrenuo je u utorak istragu zbog lažiranja rezultata Vedrana Samca, koji je u ponedjeljak oborio državni rekord u bacanju koplja.

Samac je na Mitingu prijateljstva u Sremskoj Mitrovici oborio državni rekord u bacanju koplja s rezultatom od 85.60 metara, no na internetu se pojavio video-snimak na kome se vidi kako sudija za nekoliko metara pomjera prema naprijed Samčevo koplje, a potom ga baca u stranu, da bi tada uz pomoć još jednog sudije izmjerio daljinu.

Državni rekord Srbije u koplju star je čak 31 godinu, a do jučer ga je držao Sead Krdžalić s daljinom od 83.34 metra.

Novi fenomenalan nastup: Lana Pudar ponovo u finalu

Lana Pudar plasirala se u finale discipline 100 metara delfin na Mediteranskim igrama koje se održavaju u alžirskom Oranu.

Pudar je bila najbrža u drugoj polufinalnoj grupi, a utrku je završila s vremenom 59.81. Drugo je to najbrže vrijeme polufinala. Bolja je bila jedino Italijanka Illaria Bianchi, koja se takmičila u prvoj grupi.

Finale je na rasporedu večeras od 19.16 sati.

Mlada Mostarka je u disciplini 200 metara delfin osvojila zlatnu medalju, jedino najsjajnije odličje za BiH na Mediteranskim igrama, dok je u disciplini 50 metara delfin bila peta.

Košarka

BiH večeras sa Bugarskom, osiguran direktan TV prijenos

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine utakmicom u Skenderiji protiv Bugarske okončat će prvu rundu kvalifikacija za Mundobasket.

Domaća pobjeda nad Bugarima donijela bi Zmajevima narednu rundu i finalnu borbu za plasman na smotru najboljih košarkaških selekcija svijeta.

U nekim kombinacijama Zmajevi bi do naredne runde mogli i u slučaju poraza do pet poena razlike. Jasno je da svi razmišljaju samo o trijumfu jer u sljedeći krug prenose se svi osvojeni bodovi.

Utakmicu iz dvorane Mirza Delibašić prenosi Sport klub na svom drugom kanalu.

Prema programskoj shemi, Sport klub će se u direktan prijenos iz Sarajeva uključiti u 19.50 sati, a meč se igra od 20 sati.

Zlatnu djevojčicu Lanu Pudar danas očekuje novi nastup na Mediteranskim igrama

Nakon što je osvojila zlato u disciplini 200 metara delfin, te peto mjesto u disciplini 50 metara delfin, bosanskohercegovačku plivačicu Lanu Pudar danas čeka novi nastup na Mediteranskim igrama u alžirskom Oranu.

Bh. plivačica će nastupiti u polufinalu discipline na 100 metara.

Utrka bi trebala početi u 11.20 sati. Pudar pliva u drugoj grupi. Ukoliko izbori finale, mlada Mostarka za medalju će se boriti večeras od 19.16 sati.

Bosna i Hercegovina je na Mediteranskim igrama osvojila sedam odličja – jedno zlatno i šest bronzanih.