Tenis

Slijedi borba za medalje: Puig-Kvitova, Kerber-Keys polufinalni parovi na OI

,

Ženski program na teniskom olimpijskom turniru je došao do polufinala budući da smo u današnjim četvrtfinalnim mečevima saznali četiri teniserke koje će se boriti za medalje.

To su Petra Kvitova koja je pobijedila (2:0) Elenu Svitolinu koja je u prethodnoj rundi porazila Serenu Williams, a njena protivnica u polufinalu će biti Portorikanka Monica Puig koja je sa dva puta po 6:1 pobijedila Lauru Siegemund.

U drugom polufinalu snage će odmjeriti Madison Keys koja je sa laganih 2:0 bila bolja od Darije Kasatkine, a ona će u polufinalu snage odmjeriti sa Angelique Kerber koja je bila bolja od Johanne Konte sa također 2:0 po setovima.

Rezultati četvrtfinala:

Madison Keys-Daria Kasatkina 2:0 (6:3, 6:1)

Monica Puig-Laura Siegemund 2:0 (6:1, 6:1)

Elena Svitolina-Petra Kvitova 0:2 (2:6, 0:6)

Johanna Konta-Angelique Kerber 0:2 (1:6, 2:6)

Parovi polufinala:

Petra Kvitova-Monica Puig

Madison Keys-Angelique Kerber

Ostali sportovi

Džumhur u drugom kolu ATP Challengera u Dominikanskoj Republici

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u drugo kolo ATP Challenger turnira u Santo Domingu (Dominikanska Republika).

Džumhur je na startu 159.360 dolara vrijednog turnira pobijedio domaćeg predstavnika koji nastupa sa pozivnicom, Petera Bertrana sa 6:4, 7:5.

Džumhur će se za plasman u četvrtfinale boriti sa prvim nosiocem, Robertom Carballesom Baenom iz Španije.

Damir Džumhur u četvrtfinalu ATP Challengera u Njemačkoj

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u četvrtfinale ATP Challenger turnira u Meerbuschu (Njemačka).

Džumhur je u drugom kolu pobijedio Adriana Andreeva iz Bugarske sa 6:4, 6:2.

U borbi za polufinale najbolji bh. teniser igrat će s pobjednikom meča Dennis Novak – Jan Lennard Struff.

Damir Džumhur ostvario plasman u osminu finala turnira u Njemačkoj

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur ostvario je plasman u osminu finala turnira u njemačkom gradu Meerbusch.

Damir Džumhur, koji je trenutno na 243. poziciji ATP liste, slavio je protiv Jurija Rodionova iz Austrije (139. teniser na ATP listi) sa 2-0 po setovima.

Bh. teniser je prvi set riješio u svoju korist rezultatom 6-4, a potom u drugom bio još ubjedljiviji i slavio sa 6-3, te stigao do pobjede.

U osmini finala Džumhuru će protivnik biti Adrian Andreev iz Bugarske.

Bugarski teniser je trenutno 353. igrač na ATP listi.